Závěrečné práce návrhářů na výstavě Bakalaureáty

Studenti závěrečného ročníku na katedře designu fakulty textilní každoročně v tento čas představují své práce. Jejich výstavu v Severočeském muzeu v Liberci zahajuje tradičně módní přehlídka.

Výstava Bakalaureáty 2016 představuje závěrečné práce mladých návrhářů oděvů a návrhářů skla a šperku. Ve čtvrtek 19. května ji zahájila módní přehlídka kolekcí studentských prací.

U této příležitosti udělila Jana Drašarová dvě Ceny děkanky fakulty textilní za mimořádnou bakalářskou práci v textilní nebo oděvní tvorbě Valerii Alině a Pavolu Denisovi. Nominaci na Cenu Nadace Preciosa za mimořádnou bakalářskou práci ve sklářské nebo šperkařské tvorbě získaly Natálie Bozděchová a Barbora Tydlitátová.

V Severočeském muzeu, kde se třetím rokem konají také státní závěrečné zkoušky návrhářských oborů, můžete výstavu Bakalaureáty vidět do 5. června 2016.

-red-