Moře, smích, relax. Nejlepší snímky z Erasmu mají náboj

LME_komise_1-misto_Katerina_Vaclavikova_Martina_a_Atlantik.jpg
Kateřina Václavíková, snímek: Martina a Atlantik

Studenti soutěžili se svými snímky v kategorii Lidé mého Erasmu a Krajina mého Erasmu, třetí soutěžní sekce byla posterová. Dařilo se především fotografkám Kateřině Václavíkové a Michaele Grundové a také autorovi Adamu Rothovi z fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické. Na ekonomické fakultě byli hned několikrát úspěšní Josef Košek, Petr Blaschke a Jan Petr.

První ročník soutěže vyhlásily pro své studenty fakulty ekonomická a přírodovědně-humanitní a pedagogická. Sešlo se 60 snímků a 16 posterů, které shrnují stáž Erasmus.

Obě fakulty zvolily své komise, které vybíraly nejlepší snímky, vyhlášeny byly za každou fakultu také divácké ceny – snímky mohli zájemci v říjnu zhlédnout na výstavě ve foyer před univerzitní aulou, kde byl také hlasovací box. Tip na svého favorita sem přišlo vhodit 118 hlasujících.

V anketě zvítězily tyto snímky:

Za fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou

V kategorii Krajina mého Erasmu snímek Východ slunce v Capadocci za doprovodu balonů Adama Rotha

V kategorii Lidé mého Erasmu Michaela Grundová se snímkem Friends for Erasmus, friends for life

Nejlepším posterem byl Erasmus ve španělském Oviedu od Kateřiny Václavíkové

Za ekonomickou fakultu

Krajina mého Erasmu – Josef Košek se snímkem Action expresses priorities

Lidé mého Erasmu – Josef Košek s fotografií Buy the ticket, take the ride

Nej poster – Jan Petr – Turecko - Adana – Erasmus

Komise vybraly tyto vítěze:

Za fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou

Krajina mého Erasmu: Michaela Grundová – Erasmus gives us the opportunity to view different perspectives

Lidé mého Erasmu: Kateřina Václavíková – Martina a Atlantik

Nej poster: Kateřina Václavíková – Erasmus ve španělském Oviedu

Za ekonomickou fakultu

Krajina mého Erasmu: Jan Petr – Cappadocia v 5 hodin ráno

Lidé mého Erasmu: Josef Košek – Buy the ticket, take the ride a Jiří Kalivoda – Holčička a kůzle

Nej poster: Petr Blaschke – Porto

Některé oceněné snímky najdete na facebooku zde, kde je také odkaz na výsledkovou listinu nejlepších snímků včetně druhých a třetích míst.

Autoři nejlepších snímků a posterů dostali věcné ceny i stipendia děkana v hodnotě 300 až 2000 korun.

Vítězům gratuluje také redakce T-UNI. Těšíme se na další ročník.

-red-