čtvrtek 29. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > V žebříčku Forbes 30 pod 30 je naše absolventka

V žebříčku Forbes 30 pod 30 je naše absolventka

Boudová Kamila (1).JPG
Kamila Boudová

Kamila Boudová, absolventka naší fakulty textilní, se dlouhodobě angažuje v oblasti trvale udržitelné módy. Časopis Forbes ji zařadil do letošního žebříčku 30 talentovaných Čechů pod 30 let, kteří dokáží měnit svět kolem sebe.

Kamila Boudová (28) absolvovala bakalářské studium Textilního a Oděvního designu na naší fakultě textilní, pak šla studovat ještě do Šanghaje a Paříže, kde dnes přednáší o trvale udržitelné módě. Do Česka přivedla kampaň Fashion Revolution, která chce ve světě módy nastolit otázku, zda je v pořádku, když jsou lidé v Bangladéši nebo Pákistánu vykořisťováni a někdy i umírají proto, abychom si třeba tady v Evropě koupili extra levné, nebo naopak předražené značkové tričko.

Rozhovor s Kamilou Boudovou S tričkem si ráno oblékáme postoj ke světu si můžete přečíst v univerzitním časopise T-UNI 360, odkaz zde. Čtěte na str. 16.

V žebříčku 30 pod 30 časopisu Forbes jsme měli své zástupce i loni. Byli to Michal Dvořák a Tomáš Hodboď, absolventi Ekonomické fakulty Technické univerzity v Liberci. Psali jsme o tom zde.

-pir-

Možná Vás bude zajímat
Forbes 30 pod 30. Ročník 2017
24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.