pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > Soutěž Ještěd f kleci nehledala to »nej«

Soutěž Ještěd f kleci nehledala to »nej«

JFK 17. Foto by Berenika Suchánková.jpg

Porota 17. ročníku studentských prací našich architektů tentokrát nehledala ty nejlepší práce.

Ateliér Karla Hubáčka liberecké fakulty umění a architektury se večer 9. února proměnil v bouřlivou oslavu tradiční studentské soutěže Ještěd f kleci.

Letošní ročník byl plný překvapení. Čtyřčlenná porota ve složení: architektka Pavla Melková z pražské architektonické kanceláře MCA, teoretička a kurátorka Šárka Svobodová, architekt Ladislav Kuba z brněnského ateliéru Kuba & Pilař a Martin Tůma z Boys Play Nice se rozhodla nevybírat ze studentských projektů nejlepší práci. Jmenovitě ocenila projekty 'Dvouletky' Martina Holady, 'Hradby Nymburku' od Kristiána Holana, urbanistické řešení 'Tepna Náchod' Jakuba Kopeckého a konceptuální návrh 'Oáza Rio de Janeiro' Alice Mityskové.

Sošku Ještěda f kleci si odnesl Adam Kössler za svou diplomovou práci, ve které se zabýval zpřístupněním zasypaného kostela Všech Svatých v zaniklé obci Radovesice.  

Ze školních ateliérů se porota rozhodla vyzdvihnout formulaci dvou odlišných přístupů k výuce. Jsou to Architektonický cestopis ateliéru Jakuba Chuchlíka a Karolíny Jirkalové a na druhé straně provokativní zadání Dům Jamese Bonda ateliéru Petra Stolína a Aleny Mičekové. Oceněné projekty budou zpřístupněné na webu jestedfkleci.cz.

Děkujeme sponzorům ERA 21, GRAPHISOFT ARCHICAD, Rheinzink, Schüco, ARCHA, PLAYBAG, Papelote za finanční podporu a sponzorské dary.

Za organizátory soutěže,

Johana Rusková

Foto: Berenika Suchánková (další na Facebooku: Ještěd F Kleci)

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání