úterý 23. červenec 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > 100, 70 i 65 let připomněli londýnští královští symfonici v naší aule

100, 70 i 65 let připomněli londýnští královští symfonici v naší aule

Imperial College Symphony Orchestra (1).JPG

Pro koncert u příležitosti 100. výročí založení Československa a 65 let od založení naší univerzity nastudovali členové Imperial College Symphony Orchestra také Antonína Dvořáka.

Pod taktovkou Matthew Hardyho zahráli v pátek 21. září v naší aule Dvořákovu Symfonii č. 6, předtím předvedli Houslový koncert č. 1 Maxe Brucha. V něm hrála sólo na housle 18letá Silke Nodwell.

Imperial College Symphony Orchestra je orchestrem Královské univerzity v Londýně. V roce 2008 byl ve Velké Británii vyhlášen „Univerzitním orchestrem roku 2008“. Tradice tělesa sahá až do roku 1948, koncert v Liberci zazněl tedy také v čase 70. výročí založení orchestru. V jeho řadách hrají studenti všech oborů: lékařství, matematiky, biochemie, fyziky i inženýři letectví a kosmonautiky.

Soubor se do auly Technické univerzity v Liberci dostal za spolupráce města Liberce, organizátora Hudebního festivalu Úštěk Kolomana Poľáka a dalších.

-pir-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
lubos.behalek | 25. 09. 2018

Krásná akce. Považuji za sympatické, že k výročí univerzity zahraje hudební těleso jiné univerzity, je to jistým způsobem projev úcty na oba směry.

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání