sobota 15. prosinec 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Kultura > 100, 70 i 65 let připomněli londýnští královští symfonici v naší aule

100, 70 i 65 let připomněli londýnští královští symfonici v naší aule

Imperial College Symphony Orchestra (1).JPG

Pro koncert u příležitosti 100. výročí založení Československa a 65 let od založení naší univerzity nastudovali členové Imperial College Symphony Orchestra také Antonína Dvořáka.

Pod taktovkou Matthew Hardyho zahráli v pátek 21. září v naší aule Dvořákovu Symfonii č. 6, předtím předvedli Houslový koncert č. 1 Maxe Brucha. V něm hrála sólo na housle 18letá Silke Nodwell.

Imperial College Symphony Orchestra je orchestrem Královské univerzity v Londýně. V roce 2008 byl ve Velké Británii vyhlášen „Univerzitním orchestrem roku 2008“. Tradice tělesa sahá až do roku 1948, koncert v Liberci zazněl tedy také v čase 70. výročí založení orchestru. V jeho řadách hrají studenti všech oborů: lékařství, matematiky, biochemie, fyziky i inženýři letectví a kosmonautiky.

Soubor se do auly Technické univerzity v Liberci dostal za spolupráce města Liberce, organizátora Hudebního festivalu Úštěk Kolomana Poľáka a dalších.

-pir-