pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Brzy na T-UNI: rozhovor s Ondřejem Rybářem, šéftrenérem biatlonistů

Brzy na T-UNI: rozhovor s Ondřejem Rybářem, šéftrenérem biatlonistů

Rybář.jpg
Ondřej Rybář. Foto: fandimebiatlonu.cz

Patří k absolventům naší univerzity a k osobnostem, které v posledních letech zásadně pozvedly český biatlon. Před nadcházejícím mistrovstvím světa připravujeme s Ondřejem Rybářem rozhovor.

Mistrovství světa v biatlonu v rakouském Hochfilzenu se koná ve dnech 8.–19. února 2017. Česko budou reprezentovat mimo jiné Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec či Eva Puskarčíková. Tato jména vstoupila do širšího povědomí lidí až v několika posledních letech. A nejen tato jména, biatlon, který dnes při závodech v Novém Městě na Moravě sledují desetitisíce Čechů a u obrazovek další statisíce, patřil u nás ještě před pár lety k přehlíženým sportům.

Zásadně se to proměnilo i díky práci Ondřeje Rybáře, skromného, leč houževnatého muže v pozadí českého biatlonu – někdejšího trenéra ženského i mužského reprezentačního družstva, od roku 2009 šéftrenéra české biatlonové reprezentace a absolventa fakulty přírodovědně-humanití a pedagogické naší univerzity a FTVS Karlovy Univerzity v Praze.

V rozhovoru pro T-UNI Ondřej Rybář mimo jiné říká:

„Šel jsem studovat pedagogickou fakultu, protože jsem chtěl učit. A i když učitel nejsem, studium se mi hodí dost. Trenérská práce je vlastně pedagogická práce, je to práce s lidmi, kdy psychologii, pedagogiku a didaktiku stále uplatňujete. Jsem toho názoru, že každý trenér by si měl alespoň pedagogické minimum udělat.“

Celý rozhovor s Ondřejem Rybářem přineseme na T-UNI tento týden.

-red-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.