čtvrtek 29. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Brzy na T-UNI: rozhovor s Ondřejem Rybářem, šéftrenérem biatlonistů

Brzy na T-UNI: rozhovor s Ondřejem Rybářem, šéftrenérem biatlonistů

Rybář.jpg
Ondřej Rybář. Foto: fandimebiatlonu.cz

Patří k absolventům naší univerzity a k osobnostem, které v posledních letech zásadně pozvedly český biatlon. Před nadcházejícím mistrovstvím světa připravujeme s Ondřejem Rybářem rozhovor.

Mistrovství světa v biatlonu v rakouském Hochfilzenu se koná ve dnech 8.–19. února 2017. Česko budou reprezentovat mimo jiné Gabriela Koukalová, Ondřej Moravec či Eva Puskarčíková. Tato jména vstoupila do širšího povědomí lidí až v několika posledních letech. A nejen tato jména, biatlon, který dnes při závodech v Novém Městě na Moravě sledují desetitisíce Čechů a u obrazovek další statisíce, patřil u nás ještě před pár lety k přehlíženým sportům.

Zásadně se to proměnilo i díky práci Ondřeje Rybáře, skromného, leč houževnatého muže v pozadí českého biatlonu – někdejšího trenéra ženského i mužského reprezentačního družstva, od roku 2009 šéftrenéra české biatlonové reprezentace a absolventa fakulty přírodovědně-humanití a pedagogické naší univerzity a FTVS Karlovy Univerzity v Praze.

V rozhovoru pro T-UNI Ondřej Rybář mimo jiné říká:

„Šel jsem studovat pedagogickou fakultu, protože jsem chtěl učit. A i když učitel nejsem, studium se mi hodí dost. Trenérská práce je vlastně pedagogická práce, je to práce s lidmi, kdy psychologii, pedagogiku a didaktiku stále uplatňujete. Jsem toho názoru, že každý trenér by si měl alespoň pedagogické minimum udělat.“

Celý rozhovor s Ondřejem Rybářem přineseme na T-UNI tento týden.

-red-

24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.