pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Badmintonové špičky se utkaly v univerzitní hale o mistrovské tituly

Badmintonové špičky se utkaly v univerzitní hale o mistrovské tituly

MČR v badmintonu 2017 090.jpg

Mistrovství České republiky 2017 v badmintonu hostil Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci. Součástí šampionátu bylo i vyhlášení badmintonist(k)y uplynulého roku.

Domácí mistrovství se konalo od pátku 3. do neděle 5. února, kdy byly na programu finálové zápasy a vyhlášení výsledků. „Do bojů o tituly se zapojilo přes 100 badmintonistů, zastoupení měl v pěti disciplínách i náš Badmintonový klub Technické univerzity v Liberci, který byl pořadatelem mistrovství,“ říká Zdeněk Kračmar, místopředseda pořádajícího klubu.

Turnaj byl mezi badmintonisty a fanoušky sledován s napětím, protože úřadující mistři republiky Kristína Gavnholt a Petr Koukal svou sportovní kariéru ukončili v loňském roce. Hráči z univerzitního klubu však na „volné“ posty nedosáhli.

Novou mistryní republiky se v neděli v Liberci stala teprve šestnáctiletá Tereza Švábíková z TJ Sokol Klimkovice, mistrem republiky je první nasazený Milan Ludík ze Sokol Radotín Meteor Praha.

Ve čtyřhře žen jsou mistryněmi Alžběta Bášová (Sokol Radotín Meteor Praha) a Michaela Fuchsová (TJ Sokol Polabiny Pardubice) a ve čtyřhře mužů je novou mistrovskou dvojicí Petr Beran a Jaromír Janáček ze Sportovního klubu Badminton Český Krumlov, z. s. V mixu titul vybojovali Alžběta Bášová a Jakub Bitman ze Sokol Radotín Meteor Praha.

Dosavadní mistři republiky Kristína Gavnholt a Petr Koukal byli na slavnostním sobotním společenském večeru v univerzitní aule vyhlášeni Badmintonistkou a Badmintonistou roku 2016.

Mistrovství České republiky v badmintonu hostila Technická univerzita v Liberci už podruhé. Poprvé to bylo v roce 2009, na který připadly také oslavy 35 let existence univerzitního badmintonového klubu.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.