neděle 20. srpen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Z univerziády přivezli naši studenti stříbro a bronz

Z univerziády přivezli naši studenti stříbro a bronz

štafeta-běh.jpg
Ve štafetě jsme zabrali. Foto: ČAUS

Výpravě Technické univerzity v Liberci na zimní univerziádě v kazašském Almaty, která se konala ve dnech 29. ledna až 8. února, se dařilo nejlépe ve skoku na lyžích a běžecké štafetě.

„Stříbro získala skokanka na lyžích Karolína Indráčková a bronz ze štafety v běhu na lyžích 4 x 7,5 kilometru přivezli Jakub Antoš, Jakub Pšenička a Jakub Gräf,“ shrnuje medailová umístění našich sportovců Jindřich Martinec z katedry tělesné výchovy FP TUL. Naši univerzitní bronzovou štafetu doplnil Miroslav Rypl, student pražské Vysoké školy ekonomie a managementu a závodník Dukly Liberec. Karolína Indráčková skákala ve dvojici s Martou Křepelkovou z ČVUT.

Na 28. zimní světovou univerziádu konanou pod hlavičkou Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) odjelo do Kazachstánu na 2000 sportovců z téměř 60 zemí. Česká výprava čítala sedm desítek sportovců.

Soutěžilo se kromě disciplín, které Technické univerzitě v Liberci vynesly cenné kovy, také ve sjezdovém lyžování, v ledním hokeji, curlingu, krasobruslení, snowboardingu, biatlonu a freestylu.

Nejbližší, letní, univerziáda se koná v srpnu v Taipei v Číně.

Našim medailistům redakce T-UNI gratuluje.

-pir-

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.