pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Z univerziády přivezli naši studenti stříbro a bronz

Z univerziády přivezli naši studenti stříbro a bronz

štafeta-běh.jpg
Ve štafetě jsme zabrali. Foto: ČAUS

Výpravě Technické univerzity v Liberci na zimní univerziádě v kazašském Almaty, která se konala ve dnech 29. ledna až 8. února, se dařilo nejlépe ve skoku na lyžích a běžecké štafetě.

„Stříbro získala skokanka na lyžích Karolína Indráčková a bronz ze štafety v běhu na lyžích 4 x 7,5 kilometru přivezli Jakub Antoš, Jakub Pšenička a Jakub Gräf,“ shrnuje medailová umístění našich sportovců Jindřich Martinec z katedry tělesné výchovy FP TUL. Naši univerzitní bronzovou štafetu doplnil Miroslav Rypl, student pražské Vysoké školy ekonomie a managementu a závodník Dukly Liberec. Karolína Indráčková skákala ve dvojici s Martou Křepelkovou z ČVUT.

Na 28. zimní světovou univerziádu konanou pod hlavičkou Mezinárodní federace univerzitního sportu (FISU) odjelo do Kazachstánu na 2000 sportovců z téměř 60 zemí. Česká výprava čítala sedm desítek sportovců.

Soutěžilo se kromě disciplín, které Technické univerzitě v Liberci vynesly cenné kovy, také ve sjezdovém lyžování, v ledním hokeji, curlingu, krasobruslení, snowboardingu, biatlonu a freestylu.

Nejbližší, letní, univerziáda se koná v srpnu v Taipei v Číně.

Našim medailistům redakce T-UNI gratuluje.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.