pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Sport > Badmintonové družstvo TUL bojuje o vítězství v lize

Badmintonové družstvo TUL bojuje o vítězství v lize

Badmintonisté BK TUL.JPG
Badmintonisté BK TUL. Ilustrační snímek

Badmintonový klub TUL bojuje v nadstavbové části o vítězství v 1. celostátní lize. Jeho soupeři jsou TJ Astra ZM Praha a Sokol Radotín Meteor Praha. Ve 4. kole nadstavbové části s oběma kluby na své palubovce liberečtí remizovali. O vítězi ligy rozhodne 5. kolo.

Do nadstavbové části postoupili hráči Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci ze skvělého druhého místa průběžné tabulky základní části. Na vedoucí tým základní části, Sokol Radotín Meteor Praha, chyběly libereckým tři body. Třetí v průběžné tabulce skončilo družstvo TJ Astra ZM Praha B.

Tyto tři kluby nyní bojují v nadstavbové části o konečné pořadí na stupních vítězů v 1. celostátní lize smíšených družstev.

Ve 4. kole této části, v sobotu 25. února, remizovali liberečtí na domácí půdě v hale na Harcově s oběma pražskými kluby 4:4.

„Družstvo Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci si těmito remízami vybojovalo 2. místo průběžné tabulky skupiny o 1.–3. místo s jednobodovou ztrátou za družstvem Sokol Radotín Meteor Praha B. Nyní čeká na liberecké hráče  poslední kolo nadstavbové části, kde se utkají první tři celky opět mezi sebou a rozhodne se o celkovém pořadí družstev v 1. celostátní lize smíšených družstev,“ říká Zdeněk Kračmar, místopředseda Badmintonového klubu Technické univerzity v Liberci.

Rozhodující kolo se hraje o víkendu 18.–19. března.

Liberecké družstvo hraje v sestavě Mirko Šída, Jakub Zahrádka, Jana Nejedlová, Jan Koňas, Martin Panoš a se slovenskými posilami Jurajem Vachálkem a Lucií Grenčíkovou pod vedením trenéra Jana Slatinského.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.