čtvrtek 20. červen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Otevřeli jsme společnou laboratoř se Škoda Auto

Pásku přestřihávají (zleva) Michael Oeljeklaus, Miroslav Brzezina a Petr Lenfeld.JPG
Laboratoř otevřeli (zleva) Michael Oeljeklaus, Miroslav Brzezina a Petr Lenfeld.

Fakulta strojní a ŠKODA AUTO slavnostně otevřely na půdě naší školy univerzitní laboratoř UNI.Lab.

„Jsem velmi rád, že jsem mohl na Fakultě strojní Technické univerzity v Liberci otevřít laboratoř UNI.Lab, která povede k rozvoji vztahů mezi akademickou a průmyslovou sférou,“ řekl minulý týden při otevření laboratoře Petr Lenfeld, děkan Fakulty strojní TUL, a pokračuje: „Jedná se o unikátní laboratoř v rámci České republiky, která by měla vést k posílení možností fakulty ve vzdělávací a výzkumné činnosti a v nabídce praktických činností studentů při vývoji a výrobě automobilů.“

Celá laboratoř je velice variabilní – nábytek se může v momentě přestavět na lavice a stoly či vysoké barové stoly pro práci ve stoje. Proto je možné prostory využívat k různým účelům: „Můžeme zde pořádat odborné semináře, heckathony, online prohlídky, studentské meetingy, cvičení i přednášky,“ říká Michael Oeljeklaus, člen představenstva ŠKODA AUTO pro oblast výroby a logistiky, a dodává: „Doufám, že toto tvůrčí prostředí bude studenty stimulovat a motivovat, protože nejlepší způsob, jak přijít s dobrým nápadem, je mít mnoho nápadů.“

Slavnostního otevření se zúčastnil i rektor TUL Miroslav Brzezina, který vidí v potenciálu UNI.Labu užitek i pro ostatní studenty: „S automobilovým průmyslem se pojí i výzvy, které nejsou strojařského rázu, a tak by sem jistě mohli zavítat i studenti z jiných fakult.“

Otevřením UNI.Labu navazuje fakulta strojní na své ostatní projekty, které se zaměřují na rozvoj vědomostí a znalostí absolventů nejenom pro oblast automobilového průmyslu: „Dalšími významnými vzdělávacími projekty pro rozvoj znalostí studentů, které fakulta řeší s podporou EU, jsou přeshraniční projekty GreK, Pokrok a BauQu ve spolupráci se SRN,“ uzavírá profesor Lenfeld.

Barbora Jónová
- mluvčí TUL