Ondřej Rybář předvedl, s čím střílí biatlonoví reprezentanti

Sportovního ředitele Českého svazu biatlonu, bývalého šéftrenéra české biatlonové reprezentace a také našeho absolventa Ondřeje Rybáře pozvala minulý týden na přednášku Univerzita třetího věku (U3V).

Kurzisté U3V při Technické univerzitě v Liberci měli za úkol vzít s sebou také děti a vnoučata, který splnili, a tak bylo v úterý 5. února publikum v posluchárně budovy P mezigenerační.

Ondřej Rybář, který po veleúspěšné sezóně plné medailí ze závodů Světového poháru i z olympiády v Soči roku 2014, odešel z pozice trenéra mužského družstva a později i z pozice šéftrenéra českých biatlonistů, měl posluchačům co předvést. Hovořil o zákulisí vrcholového biatlonu a předvedl lyže i zbraně, které nejlepší sportovci používají.

Na závěr si mohli zájemci vyzkoušet střelbu z laserové pušky na terč nebo se s Ondřejem Rybářem vyfotografovat.

Ondřej Rybář patří k našim nejznámějším absolventům, než nastoupil svou kariéru u reprezentace českého biatlonu, studoval na Fakultě přírodovědně-humanitní a pedagogické Technické univerzity v Liberci tělocvik a zeměpis.

Před časem jsme s Ondřejem Rybářem, dnes sportovním ředitelem Českého svazu biatlonu, vedli rozhovor. Mluví v něm o strmém vzestupu slávy českého biatlonu i o skromnosti venkova a o výchově svých synů. Čtěte ho zde.

Radek Pirkl

Foto: Jitka Pacltová (U3V při CDV TUL)