úterý 25. červen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Na Fake News se zaměří experti z České televize

Na Fake News se zaměří experti z České televize

wollner_fakenews.jpg
Marek Wollner na přednášce v Brně. Foto: Jan Prokopius/MUNI/CC BY 3.0 CZ

Marek Wollner, šéfredaktor reportážní publicistiky, a Aleš Měřička, vedoucí redaktor portálu ČT24 budou společně se sociologem Ondřejem Lánským hlavními řečníky debaty na téma Fake news. Koná se ve středu 13. března od 17.00 hodin v univerzitní aule.

Redaktoři z České televize navštívili s debatou Fake news už několik českých univerzit, vždy s velkým úspěchem, nyní přijíždějí na Technickou univerzitu v Liberci.

„I vzhledem k dodržování svobody slova nemá demokracie dokonalé nástroje, aby celý problém vymýtila. To by pak nebyla demokracie,“ cituje online zpravodaj MUNI Marka Wollnera, který se takto loni na podzim při debatě pořádané na Masarykově univerzitě v Brně vyjádřil k fake news a problematice dezinformačních kampaní.

Debatu Fake news: Pravda, lži a polopravdy ve veřejném prostoru pořádá v Liberci Česká televize ve spolupráci s katedrou filozofie Fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické TUL. Všichni jsou zváni.

-red-

Foto: Jan Prokopius/Masarykova univerzita v Brně, magazín MUNI online/CC BY 3.0 CZ, Na dokonalé vymýcení fake news nemá demokracie nástroje