neděle 20. říjen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Popovídat si s různými národy jste mohli na Speak-dating

Popovídat si s různými národy jste mohli na Speak-dating

SpeakDating na TUL (6).JPG

Tak schválně: tušíte, co je golier, púpava nebo vreckovka? Není to tak samozřejmé, a přitom slovenština nám byla z jazyků zastoupených na dnešní akci Speak-dating nejbližší. Multijazykový koutek s mottem „Zastav se a popovídej si, v kterém jazyku chceš“ zorganizovaly dnes v poledne v prostoru před menzou Zahraničí oddělení TUL spolu s Eurocentrem Liberec.

Přisednout jste si mohli ke stolečku s rodilými mluvčími z Itálie, Ukrajiny, Polska, Spojeného království, Německa, Slovenska, Francie, Rakouska, Tchaj-wanu nebo třeba Turecka. Stačilo si sednout a začít hovořit o čemkoliv. Cílem byla právě komunikace v cizím jazyce a také snaha poukázat na nezanedbatelnou výhodu, kterou s sebou nese univerzitní život, a tou je možnost studia v zahraničí přes program Erasmus+ i jiné programy.

Dozvědět jste se tu o tom mohli více, stejně jako například o práci v EU.

Na jazykové dostaveníčko Speak-dating přišli naši studenti i žáci ze ZŠ na náměstí Míru, kteří si tu udělali netradiční hodinu angličtiny.

Akci jsme pořádali v rámci Evropského týdne mládeže, jehož motto v roce 2019 zní „Demokracie a já“.

Odpovědi z úvodu jsou: límec, pampeliška a kapesník.

-pir-