Dětská univerzita otvírá přihlášky do letního kurzu Programování LEGO robotů

Ze Kyberrobot 2017_soutěž_foto Lubomír Slavík (3).jpg
Ze soutěže mladých konstruktérů robotů Kyberrobot 2017. Foto: Lubomír Slavík (FM)

Kurz pro žáky 5.–7. tříd bude mít formu příměstského tábora. Koná se v areálu naší univerzity ve čtyřech termínech. Přihlášky jsou otevřené online.

V kurzu si děti nejprve robota postaví, pak se ho naučí v prostředí programu LabVIEW programovat. Poznají také všechny senzory, kterými robot dokáže „zkoumat“ své okolí, a naučí se je využívat pro řízení robota – především jízdu.

Senzory se budou žáci zabývat podrobněji, dozvědí se o jejich praktickém využití ve výrobě i v reálném životě.

„Kurz nevyžaduje žádné předchozí znalosti, podmínkou je pouze logické myšlení a chuť programovat robota,“ říká Miloš Hernych, hlavní koordinátor Dětské univerzity při Technické univerzitě v Liberci.

Kurz Programování LEGO robotů má čtyři týdenní turnusy v těchto termínech:

8.–12. 7. 2019

15.–19. 7. 2019

5.–9. 8. 2019

26.–30. 8. 2019

Kurzy budou probíhat vždy od pondělí do pátku v čase od 8.00 do 15.00 hodin, v kurzovném jsou zahrnuty veškeré náklady včetně obědů v menze Husova. Cena kurzu je 2300 Kč (vč. DPH).

Hlásit se můžete zde.

-red-