pátek 24. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Dobře zabydlená univerzita

Dobře zabydlená univerzita

01.jpg

Studenti, zaměstnanci i návštěvníci univerzitu v neděli opravdu dobře provětrali. Akademický rok může začít!

V neděli 30. září zabydlely naši univerzitu tisíce lidí – přilákaly je dny otevřených dveří příznačně pojmenované Univerzita dokořán. Pestrá mozaika návštěvníků sestávala ze studentů prvních ročníků i studentů ostřílenějších, k velké radosti organizátorů se v kampusu v okolí Husovy a Studentské ulice bavila i spousta rodin s dětmi, mezi nimi nechyběly rodiny zaměstnanců naší univerzity.

„Kolem 1800 lidí přišlo za univerzitou, stovky dalších lidí si přišly vyslechnout hudební program. Celkem mohlo na Univerzitu dokořán přijít až 2500 lidí. Budeme-li to počítat z jiného soudku, tak se celkově na Univerzitě dokořán vytočilo 25 sudů piva, vyčíslil úspěšnost akce předseda pořádající Studentské unie TUL Radek Němeček.

K vidění, k poslechu i k pití toho bylo mnoho. Otevřeny byly všechny univerzitní budovy včetně budovy L, která byla veřejnosti přístupná vůbec poprvé, a ve všech laboratořích koloval až do podvečerních hodin čilý ruch.

Univerzita dokořán zároveň nabídla druhý ročník studentského open-air festivalu konaného u příležitosti vstupu do nového akademického roku NaTUL!

Součástí Univerzity dokořán byla také imatrikulace studentek a studentů již třetího ročníku úspěšné Dětské univerzity. Indexy v neděli převzalo asi 100 nových studentů-žáků, dalších 30 si index vyzvedne dodatečně.

Začátek jubilejního 60. akademického roku Technické univerzity v Liberci byl oslaven úspěšně, redakce T-UNI přeje všem i jeho úspěšný průběh.

Další snímky z Univerzity dokořán i v naší fotogalerii zde.

 

Radek Pirkl

 

 

 

 

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
pavel.marton | 02. 10. 2012

Vydařená Univerzita dokořán Společností zmítá "blbá" nálada, pesimistické, špatné a ještě horší zprávy média chrlí ze všech stran, událostí pozitivních je poskrovnu a navíc často mimo mediální zájem. Proto si myslím, že je vhodné pochválit, pokud někdo nezištně(alespoň tak to na mě působilo) a obětavě připraví akci pro poučení a potěšení druhých. A že je v tom přidaná hodnota sebeprezentace, je jenom dobře, když se jedná o výzkumné a vzdělávací prostředí. Nedělní otevření liberecké Technické univerzity "Univerzita dokořán" takovou pochvalyhodnou akcí bezesporu bylo. Přestože jsem se o ní dozvěděl od známých(slabší propagace?) až v neděli dopoledne, neváhali jsme změnit program a s manželkou už před 12-tou hod. přišli. Prioritní směrování bylo na studenty TUL a mladší účastníky (včetně souběžně konaného Open-air festivalu), ale na své si opravdu mohly přijít všechny generace. Ochota, vstřícnost, snaha přiblížit i činnosti zejména výzkumné, s nimiž se návštěvník v běžném životě třeba nikdy nesetká, to zdobilo průvodce na všech zpřístupněných stanovištích, a že jich nebylo málo. A tak jsme se hbitě přemísťovali, pilně naslouchali, okukovali, někde i prakticky osahávali, odpovídali na "záludné" otázky a sbírali razitka do návštěvnického pasu, abychom unaveni, ale spokojeni, před 17-tou hod. litovali, že jsme přece jen něco nestihli, ač naším původním záměrem bylo strávit zde max. 2 hod.času (jak bláhová představa, když všechno bylo tak zajímavé). Na vynechaný oběd jsme si ani nevzpomněli, a tak buřtík obdržený spolu s malou odměnou na závěr prohlídek přišel k chuti. K tomu by pivečko bodlo, ale zde bychom vytknuli jediný nedostatek, s nímž jsme se v průběhu dne setkali a to bohužel časově neúnosné fronty u pivních píp. Když se po 10 min. fronta téměř nepohnula, tak ač svijanské pivo máme rádi, přesunuli jsme se na tmavého Kozla na terasu k Balcarům. Tato malá vada na kráse však nezmenšila naši spokojenost a tato aktivita Univerzity se nám jeví jako velmi vhodná, přínosná a oceněníhodná. Musím přiznat, že s manželkou nejsme nezaujatí návštěvníci, tato univerzita je naše Alma máter. Potěšilo nás, jak se za 35 let od našeho absolutoria proměnila, vyzrála a dle našeho názoru může hrdě hledět do budoucna a bez obav se měřit s ostatními českými univerzitami. Tento dojem si myslíme mohl odnést i každý objektivní účastník vydařené akce. S přáním mnoha budoucích úspěchů Univerzitě a poděkováním všem, kdo příjemný den s výborně organizovanou akci Liberečákům připravili Ing.Pavel Márton a Ing.Marie Mártonová, absolventi Textilní fakulty tehdejší VŠST, Liberec P.S. Speciální dík paní prorektorce Ing.Janě Drašarové, Ph.D. za ochotu, s jakou se nám věnovala kolem 12-té hod. a umožnila dvěma manželským párům téměř seniorského věku nevšední zážitek "leteckého" pohledu na areál Univerzity, Liberec a hornaté okolí.

 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání