středa 15. srpen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Místo koled zazní písně pro Václava Havla

Místo koled zazní písně pro Václava Havla

havel.jpg

Vzpomínkový koncert pro  Václava Havla uspořádají  studenti Technické univerzity v Liberci v menze Husova  v pondělí 19. prosince místo plánovaného vánočního  koncertu. Koncert je součástí Studentských Vánoc a začíná v 16.00 hodin.

Místo vánočních koled zazpívají studenti pod  vedením Zuzany Bubeníčkové z FP TUL písně věnované památce  Václava Havla. Mimo jiné i komunisty zakázanou Modlitbu pro Martu, která zněla v listopadu 1989 na Václavském náměstí  i  Letenské pláni.

Historicky první studentské Vánoce připravila Studentská unie technické  univerzity společně s klubem ESN TULeni Liberec. Od 10.00 do 18.00 hodin v menze Husova se budou studenti vánočně bavit. V  16 hodin se ale na chvíli ztiší. Připomenou si, že odešel český prezident, spisovatel a dramatik, čestný  a statečný člověk, který měl co říci i současné mladé generaci.

J. Kočárková