čtvrtek 17. leden 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Studentským festivalem jsme zahájili nový akademický rok

Studentským festivalem jsme zahájili nový akademický rok

Terasa byla místy malá

Oficiálně začíná nový akademický rok dnes, studenti a zaměstnanci společně s návštěvníky z řad Liberečanů ho společně zahájili už včera akcí Univerzita dokořán.

Hudební odpoledne a podvečer, prezentace fakult, prohlídka laboratoří a pracovišť jednotlivých fakult a univerzitních ústavů a další program tvořil součást Univerzity dokořán, kterou organizovala Studentská unie Technické univerzity v Liberci.

Na fakultních stanovištích představila naše studentka Zuzana Hrubošová svou kolekci oděvů Touch and Go. Technologii užitou při výrobě této kolekce oděvů s plasticky zapracovaným Braillovým písmem si Zuzana nechala před několika dny patentovat. Místo, kde mladá návrhářka prezentovala svou unikátní kolekci, bylo proto obsazeno po celý den.

Plno bylo také v posluchárnách E9 a M, kde rodiče sledovali, jak jejich děti slavnostně přísahají na univerzitní žezlo, a zahajují tak svůj akademický rok na Dětské univerzitě. Indexy čtvrtého ročníku Dětské univerzity předával 101 žákům-studentům rektor naší univerzity Zdeněk Kůs spolu s hejtmanem Libereckého kraje Martinem Půtou.

Jedním ze závěrečných bodů programu Univerzity dokořán a studentského festivalu NaTUL bylo předání ceny 5000. fanouškovi univerzitního facebooku. Beryho hoch, jak vystupuje náš student na facebooku, zachoval tvář, pod kterou vystupuje na sociální síti, a neodhalil svou identitu ani na pódiu.

Závěrem: Počasí festivalu přálo, nápojů bylo dost: „Vypilo se přes 25 sudů, to je o něco víc než loni,“ spočítal předseda Studentské unie Radek Němeček. Start nového akademického roku se tedy vydařil!

Připomeňte si kdykoliv v roce tuto událost prostřednictvím fotogalerie Univerzita dokořán/NaTUL_září 2013.

Radek Pirkl

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání