Studentské práce čtyřikrát úspěšné v soutěži ČEEP

Vítězové studentské kategorie se zástupci vyhlašovatelů jednotlivých cen..jpg
Vítězové studentské kategorie se zástupci vyhlašovatelů jednotlivých cen.

Ve studentské sekci soutěže Český energetický a ekologický projekt, stavba a inovace, ČEEP 2015 uspěli tři naši studenti. Ceny na slavnostním večeru předával v úterý 22. listopadu v Betlémské kapli také prorektor TUL Pavel Němeček.

Slavnostní vyhlášení 14. ročníku celostátní soutěže, kterou spolupořádají ministerstva průmyslu a obchodu, životního prostředí a ministerstvo pro místní rozvoj, se konalo v úterý 22. listopadu večer v Betlémské kapli.

Cílem soutěže je prezentovat stavby, projekty a inovace, které významným způsobem snižují energetickou náročnost ČR, zvyšují energetickou účinnost energetických zdrojů a přispívají  ke  zlepšení  životního  prostředí  v České republice.

Soutěž má také studentskou kategorii. Ta je určena studentům odborných škol se zaměřením na přípravu, realizaci a provoz stavby – techniku, ekomomiku, architekturu, životní prostředí a ekologii, využití alternativních zdrojů energie, zemědělství apod.

Rektor Technické univerzity v Liberci Zdeněk Kůs a rektoři dalších čtyř vysokých škol letos opět převzali nad studentskou soutěží záštitu.

Se svými nápady ve studentské sekci uspěli Jan Kruliš z fakulty strojní se svou prací Studie vozidlového motoru s prodlouženou expanzí, který získal Cenu Generálního partnera Enviros, s.r.o., za druhé místo a s ní šek na 20.000 Kč,

Petra Ross z fakulty umění a architektury, která za svůj projekt London Public Library získala Cenu patrona společnosti Fondital a odměnu 5.000 Kč,

a Tomáš Hojný, který za práci Optimalizace pohonu hybridního vozidla pomocí simulačních výpočtů dostal Cenu rektora Technické univerzity v Liberci a s ní šek v hodnotě 20.000 Kč a také Cenu děkana fakulty strojní ČVUT v Praze a k ní šek v hodnotě 10.000 Kč.

Našim oceněným studentům gratuluje také redakce T-UNI.

-red-