čtvrtek 29. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Nejlepším studentským start-upem je Binder

Nejlepším studentským start-upem je Binder

Pouzdro Binder určitě najde mezi sportovci uplatnění.jpg
Kam s mobilem při běhu? Do Binderu. To je odpověď a vítězný projekt Martina Skalníka

Soutěž o nejlepší start-up TUL vyhrál Martin Skalník, student fakulty umění a architektury, s pouzdrem Binder pro aktivní běžce. Včera převzal od děkana ekonomické fakulty Miroslava Žižky odměnu ve výši 75.000 korun.

Soutěž o nejlepší start-up TUL vyhlásila ekonomická fakulta pod hlavičkou Student Business Clubu již podruhé. Letos se přihlásilo 24 studentských týmů, sedm z nich postoupilo do užšího výběru. Z nich pak porota složená ze zástupců firem znalých problematiky start-upu vybrala ve finálovém kole minulý týden vítězné projekty.

Vítězové byli slavnostně vyhlášeni včera odpoledne na veletrhu pracovních příležitostí T-Fórum.

Na čtvrtém místě se umístil Jakub Kordík a Michaela Šenberková s projektem pro psaní životopisů Životosipiš, na třetím místě Vojtěch Bajzík a Jan Molnár, kteří pod značkou Denali Design vyvinuli Power Crystal, designovou stanici na nabíjení mobilů ze skla. Druhé místo připadlo Radku Šiterovi a Martinu Novákovi s online aplikací pro zjišťování ceny nemovitostí Zjistitcenu.cz, kterou vyvinuli pod svou společností Advelty.

Vítězem druhého ročníku soutěže je Martin Skalník, student třetího ročníku Environmental Designu fakulty umění a architektury. Vymyslel a vytvořil pouzdro přiléhající k tělu, do kterého si mohou aktivní běžci uložit nejnutnější: klíče, mobil, peníze a doklady.

„Věnuji se free runningu a parkouru a já i všichni ostatní běžci jsme stále řešili, kam s klíči a mobilem, aby nepřekážely v pohybu a abychom je nikde při běhu nevytratili,“ říká ke své  inspiraci tvůrce pouzdra Binder Martin Skalník.

Od děkana ekonomické fakulty Miroslava Žižky převzal šek na výplatu stipendia ve výši 60.000 korun, 15.000 korun přidala partnerská firma Škoda Auto, a. s. Součástí hlavní ceny je také právní, marketingová a IT podpora od ekonomické fakulty při rozjezdu podnikání. Zatím má Martin prototyp pouzdra, které by chtěl vyrábět sériově a za účelem jeho prodeje chce také založit firmu, která bude produkt podporovat z hlediska propagace, odbytu a zákaznického servisu.

Na T-Fóru vyhlásil proděkan ekonomické fakulty Jaroslav Demel, jeden z iniciátorů Student Business Clubu, třetí ročník soutěže o Nejlepší start-up TUL.

„Podmínkou je, že přihlašovatel týmu musí být student nebo absolvent Technické univerzity v Liberci. Hlásit se můžete do 31. března 2017,“ shrnul Jaroslav Demel.

Rozhovor s vítězem Martinem Skalníkem o pouzdru Binder a také o free runningu na T-UNI připravujeme.

Radek Pirkl

24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.