Turečtí středoškoláci si prohlédli fakultu textilní

Na fakultu přijelo v pátek 13. ledna 29 studentů a tři vyučující z tureckých středních škol zaměřených na řemesla včetně tkaní a předení.

Středoškoláci ze tří škol měst Seyhan v Adanské provincii a Antakya v Hatayské provincii jsou v České republice na dvoutýdenním pobytu Erasmus+. Kromě praktické výuky na českých středních školách podnikají i cesty po zajímavých místech a odborných exkurzích. V Liberci si prohlédli naši fakultu textilní a Střední průmyslovou školu textilní. U nás navštívili katedru oděvnictví, katedru designu a katedru textilních technologií.

„V naší škole je zaujalo měření komfortu textilií, nekonvenční způsoby spojování, práce studentů designu, z toho hlavně potiskování a tvorba se zapojením laseru pro vzorování textilií, zátažné pletení a jeho vzorování a také výroba stentů,“ shrnuje nejčastější dotazy ze strany tureckých středoškoláků proděkanka fakulty Pavla Těšinová.

Výpravu středoškoláků doprovodili také turečtí doktorandi z fakulty. Vysokoškoláci z Turecka patří několik posledních let k nejpočetnějším skupinám zahraničních studentů přijíždějících k nám na univerzitu díky programu Erasmus+.

-red-