Předseda Akademie věd bude přednášet na naší univerzitě

A3_besedy_09_TUL.jpg
Jiří Drahoš. Foto: fcb.com/drahosjiri

Ve čtvrtek 9. března od 18.00 hodin bude v posluchárně G 313 přednášet Jiří Drahoš, předseda Akademie věd ČR.

Tématy přednášky a besedy s profesorem Drahošem budou mimo jiné české vědecké objevy poslední doby a spolupráce Akademie s vysokými školami.

Na nedávné besedě se studenty na brněnském VUT hovořil Jiří Drahoš také o uplatnění mladých ve vědě či o problémech s financováním doktorandů.

Fyzikální chemik a univerzitní profesor Jiří Drahoš je předsedou Akademie věd České republiky od roku 2009. Česká televize s ním natočila medailonek do pořadu GEN – Galerie elity národa, který měl premiéru před dvěma týdny.

„Na vědě se mi hrozně líbí, že člověk od samého počátku soutěží s celým světem. Nepoměřujete se se svým sousedem v laboratoři. To, co se počítá, je úspěch na světové úrovni,“ říká Jiří Drahoš pro GEN. Pořad můžete sledovat zde.

Na přednášku jsou všichni srdečně zváni.

-red-