čtvrtek 21. březen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Charitativní běh kolem přehrady má už tradici

Charitativní běh kolem přehrady má už tradici

Takhle se běželo na přehradě loni..jpg
Takhle se běželo loni.

Pětiletému Matěji Ščibranovi připadne výtěžek ze čtvrtého ročníku běhu kolem harcovské přehrady »Běžím, co můžu, pomůžu«, který pořádají studenti našeho Erasmus klubu (ESN). Letos se běží v sobotu 3. června.

Zatím každý ročník charitativního běhu kolem harcovské přehrady přinesl příjemci výtěžek ze startovného ve výši několika desítek tisíc korun. Loni běžci přispěli našemu kolegovi Karlu Caidlerovi na nákup elektrického vozíku, rok předtím získal příspěvek na nákup sportovního invalidního vozíku Ondřej Veselý a v roce 2014 Alois Serbus.

Konkrétního příjemce příspěvku vybírá vždy organizace Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, která charitativní běh zaštiťuje. Organizátorem je kromě ESN klubu také Technická univerzita v Liberci. Vzhledem k místu konání je příjemcem podpory vždy osoba z Libereckého kraje. Letos o příspěvek zažádala Klára Ščibranová pro svého pětiletého syna, kterému peníze pomohou se zajištěním neurorehabilitace po mozkové obrně.

Ščibranovi i s Matějem budou příští sobotu na přehradě také.

Startovné, které celé připadne Matějovi, činí 290 korun a z běžeckých kategorií si vyberou všichni. Zdatní profesionálové, senioři i rodiče s dětmi. V dětských kategoriích je startovné snížené.

Čtvrtý ročník akce "Běžím, co můžu, pomůžu" začíná v sobotu 3. června ve 14.00 hodin.

„Celým dnem bude provázet Martin Kraus z M. K. Show, hrát bude DJ a kapela DNA Brothers. O děti, které nepoběží, se rodičům postarají studentky fakulty přírodovědně-humanitní a pedagogické v dětském koutku a na místě budou také studenti fakulty zdravotnických studií, u kterých si budete moci změřit tlak nebo se seznámit se správnými návyky při rozcvičce před fyzickou aktivitou,“ říká Jan Balogh, prezident libereckého ESN klubu a dodává, že na nejlepší běžce v každé kategorii čekají hodnotné ceny od sponzorů.

Kdo se v sobotu nemůže nebo nechce zúčastnit, ale rád by Matějovi přispěl, má možnost už nyní on-line přes odkaz zde, kde se dočte také více o příběhu malého Matěje.

Radek Pirkl

Možná Vás bude zajímat
Běžím, co můžu, pomůžu – web akce
Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání