Běh kolem přehrady vynesl 50 tisíc

V sobotu 3. června běželo kolem harcovské přehrady na 120 běžců. V charitativním běhu pořádaném naším Erasmus klubem přispěli startovným malému Matějovi na rehabilitaci.

Čtvrtý ročník charitativního běhu Běžím, co můžu – pomůžu byl opět o něco úspěšnější než ročník předchozí. Klub ESN (Erasmus Student Network) při Technické univerzitě v Liberci zavedl spolu s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové v krajském městě tradici, která má již zvuk.

„Na startovném se letos vybralo asi 35 tisíc korun a do online sbírky lidé poslali zatím kolem 15 tisíc korun. Matějovi jsme zatím peníze nepředávali, protože online sbírka stále pokračuje a lidé tak mají ještě možnost mu přispět,“ říká Jan Balogh, prezident klubu ESN Liberec.

Odkaz do sbírky online je zde.

Výtěžek letošního charitativního běhu a sbírky připadne manželům Ščibranovým z Libereckého kraje jako příspěvek na neurorehabilitaci jejich pětiletého syna Matěje, který se potýká s následky dětské obrny.

Více fotografií ze sobotního běhu zde.

Radek Pirkl