neděle 22. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Vedení fakulty zdravotnických studií je kompletní

Vedení fakulty zdravotnických studií je kompletní

Děkan Karel Cvachovec zvolil proděkany pro vzdělávací a pedagogickou činnost, pro vědeckou a výzkumnou činnost a pro vnější a zahraniční vztahy.

Profesor Cvachovec zvolil pro fakultu zdravotnických studií tři proděkany. Jejich jmenování odsouhlasil akademický senát fakulty na svém zatím posledním zasedání na konci června.

Proděkankou pro vzdělávací a pedagogickou činnost je Mgr. Marie Froňková, která byla až do jmenování prvního děkana pověřena vedením ústavu, později fakulty.

Proděkanem pro vnější a zahraniční vztahy je MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D., ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje a pedagog Fakulty zdravotnických studií TUL. V letech 2012–2016 byl také hlavním hygienikem České republiky.

Proděkanem pro vědeckou a výzkumnou činnost je doc. Ing. Daniel Jirák, Ph.D., výzkumník na pracovišti klinické a experimentální spektroskopie pražského IKEMu a také pedagog naší fakulty.

Fakulta zdravotnických studií TUL vznikla transformací Ústavu zdravotnických studií TUL v srpnu roku 2016. Historicky prvním děkanem byl v červnu letošního roku jmenován profesor Karel Cvachovec. Fakulta během necelého roku ustanovila také svůj akademický senát i vědeckou radu, má také již schválené veškeré zásadní předpisy související s její plnou transformací na fakultu.

-pir-