pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Vedení fakulty zdravotnických studií je kompletní

Vedení fakulty zdravotnických studií je kompletní

Děkan Karel Cvachovec zvolil proděkany pro vzdělávací a pedagogickou činnost, pro vědeckou a výzkumnou činnost a pro vnější a zahraniční vztahy.

Profesor Cvachovec zvolil pro fakultu zdravotnických studií tři proděkany. Jejich jmenování odsouhlasil akademický senát fakulty na svém zatím posledním zasedání na konci června.

Proděkankou pro vzdělávací a pedagogickou činnost je Mgr. Marie Froňková, která byla až do jmenování prvního děkana pověřena vedením ústavu, později fakulty.

Proděkanem pro vnější a zahraniční vztahy je MUDr. Vladimír Valenta, Ph.D., ředitel Krajské hygienické stanice Libereckého kraje a pedagog Fakulty zdravotnických studií TUL. V letech 2012–2016 byl také hlavním hygienikem České republiky.

Proděkanem pro vědeckou a výzkumnou činnost je doc. Ing. Daniel Jirák, Ph.D., výzkumník na pracovišti klinické a experimentální spektroskopie pražského IKEMu a také pedagog naší fakulty.

Fakulta zdravotnických studií TUL vznikla transformací Ústavu zdravotnických studií TUL v srpnu roku 2016. Historicky prvním děkanem byl v červnu letošního roku jmenován profesor Karel Cvachovec. Fakulta během necelého roku ustanovila také svůj akademický senát i vědeckou radu, má také již schválené veškeré zásadní předpisy související s její plnou transformací na fakultu.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.