pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Fakultě se rýsuje spolupráce se skotskou univerzitou

Fakultě se rýsuje spolupráce se skotskou univerzitou

IMG_20171114_122912[1] - kopie.jpg
Dr. Killen (vprostřed) na setkání s děkanem Janem Pickem (vpravo)

Dr. Andrew Killen ze School of Education na University of the West of Scotland navštívil začátkem týdne fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou. S děkanem jednal o možné výměně studentů v rámci programu Erasmus+.

Andrew Killen během své návštěvy ve dnech 13. a 14. listopadu jednal s děkanem fakulty Janem Pickem o možné spolupráci našich univerzit v rámci programu Erasmus+. Profesor Picek vyjádřil při schůzce přesvědčení, že stáže by byly přínosné především pro naše studenty katedry primárního vzdělávání a pro studenty angličtiny.

Dr. Killen, který na své domácí pedagogické fakultě vyučuje matematiku a dramatickou výchovu, během své prezentace představil studentům a akademickým pracovníkům fakulty vzdělávací systém ve Skotsku. Skotsko úspěšně převzalo na všech úrovních vzdělávacího procesu finský vzdělávací model, který se zásadně liší od toho uplatňovaného například v českém školství. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte například zde.

Skotský pedagog během svého dvoudenního pobytu navštívil katedru primárního vzdělávání a katedru anglického jazyka. Proběhla také řada neformálních schůzek se studenty, zástupci fakultního senátu i našimi akademiky. Andrew Killen hodnotil velmi kladně jazykovou vybavenost našich studentů. Dále navštívil také výuku na našich fakultních školách.

S partnerskými školami na Britských ostrovech má naše univerzita zatím pouze několik partnerů, asi nejintenzivněji funguje výměna studentů a další spolupráce mezi naší ekonomickou fakultou a britskou Huddersfield Business School Univerzity v Huddersfieldu. Andrew Killen na závěr své návštěvy přislíbil, že se na své domácí fakultě zasadí o to, aby spolupráce mezi českou a skotskou školou dostala konkrétní rámec.

-red-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.