středa 21. únor 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Fakultě se rýsuje spolupráce se skotskou univerzitou

Fakultě se rýsuje spolupráce se skotskou univerzitou

IMG_20171114_122912[1] - kopie.jpg
Dr. Killen (vprostřed) na setkání s děkanem Janem Pickem (vpravo)

Dr. Andrew Killen ze School of Education na University of the West of Scotland navštívil začátkem týdne fakultu přírodovědně-humanitní a pedagogickou. S děkanem jednal o možné výměně studentů v rámci programu Erasmus+.

Andrew Killen během své návštěvy ve dnech 13. a 14. listopadu jednal s děkanem fakulty Janem Pickem o možné spolupráci našich univerzit v rámci programu Erasmus+. Profesor Picek vyjádřil při schůzce přesvědčení, že stáže by byly přínosné především pro naše studenty katedry primárního vzdělávání a pro studenty angličtiny.

Dr. Killen, který na své domácí pedagogické fakultě vyučuje matematiku a dramatickou výchovu, během své prezentace představil studentům a akademickým pracovníkům fakulty vzdělávací systém ve Skotsku. Skotsko úspěšně převzalo na všech úrovních vzdělávacího procesu finský vzdělávací model, který se zásadně liší od toho uplatňovaného například v českém školství. Pokud vás toto téma zajímá, čtěte například zde.

Skotský pedagog během svého dvoudenního pobytu navštívil katedru primárního vzdělávání a katedru anglického jazyka. Proběhla také řada neformálních schůzek se studenty, zástupci fakultního senátu i našimi akademiky. Andrew Killen hodnotil velmi kladně jazykovou vybavenost našich studentů. Dále navštívil také výuku na našich fakultních školách.

S partnerskými školami na Britských ostrovech má naše univerzita zatím pouze několik partnerů, asi nejintenzivněji funguje výměna studentů a další spolupráce mezi naší ekonomickou fakultou a britskou Huddersfield Business School Univerzity v Huddersfieldu. Andrew Killen na závěr své návštěvy přislíbil, že se na své domácí fakultě zasadí o to, aby spolupráce mezi českou a skotskou školou dostala konkrétní rámec.

-red-