Nejlepší start-up je BezBistro. Bez lepku a bez laktózy

První místo. Petra Rydvalová předává cenu Michalu Machovi.jpg
První místo. Petra Rydvalová z EF předává cenu Michalu Machovi

Do finále třetího ročníku soutěže O nejlepší start-up TUL se propracovalo 7 ze 24 studentských projektů. Vyhrála restaurace s nabídkou bezlepkového jídla.

Finále soutěže, kterou pořádá Student Business Club při Ekonomické fakultě Technické univerzity v Liberci, se konalo v sídle fakulty v pátek 24. listopadu. Celé dopoledne tu autoři sedmi studentských projektů prezentovali své práce před odbornou porotou.

V ní zasedli lidé, kteří mají s obchodem a marketingem bohaté zkušenosti. Richard Šipoš z Hotel.cz, Jan Davídek z Biano.cz a Tomáš Netušil z Netvor.co. S porotou jednotlivé práce konzultovali také koučové studentských týmů Jana Havlíčková, personalistka z Preciosy, Petr Bušanský, majitel Víno Hruška, a zástupce jednoho z partnerů soutěže Jablotron Group Miroslav Jarolím.

Porota po obsáhlé diskuzi rozhodla o pořadí projektů. Třetí místo připadlo Kavárně „S úsměvem“ Michaely Herianové. Kavárna v jejím pojetí je i místem setkávání a rozhovorů. V Kavárně „S úsměvem“ si můžete dát na stůl cedulku, která ostatním napoví, že si mohou přisednout. Druhé místo získal projekt Voucherino.com, který představil student Karel Bartůněk. Jedná se o online službu na tvorbu vkusných dárkových poukazů pro menší a střední podniky. Projekt už student z velké části rozběhl na www.voucherino.com/cs/.

Vítězi třetího ročníku soutěže start-upů jsou studenti ekonomické fakulty Michaela Šolcová a Michal Mach s projektem BezBistro. BezBistro má být v budoucnu libereckou restaurací, která nabídne menu bez lepku a bez laktózy. V business plánu mají oba studenti také rozvážku jídel a pořádání seminářů a osvěty o zdravé stravě. Inspirací byla spolutvůrkyni Michaele Šolcové vlastní zkušenost. Před dvěma lety jí lékaři diagnostikovali celiakii, a musela proto ze svého jídelníčku definitivně vyřadit lepek, tedy vše z ječmene, pšenice či žita. S touto změnou ovšem přišla také otázka, co a kde v Liberci si dát k jídlu, když se potřebuje najíst ve městě? Odpovědí by mělo být BezBistro.

Autoři vítězného nápadu získali od děkana fakulty Miroslava Žižky a partnera soutěže, firmy Jablotron Group, celkem 100.000 Kč na rozjezd svého podnikání a další ceny, například balík internetových služeb v hodnotě tisíců korun.

Všichni finalisté kromě toho měli možnost získat zpětnou vazbu od porotců a zástupců partnerů a konzultovat s nimi své nápady.

„Vaše návrhy se někdy rozbíhají zbytečně do mnoha stran, nehoňte moc zajíců po lese, soustřeďte se na jednu oblast, na jednu cílovou skupinu, pracujte na ní lépe než ostatní a máte to. Pak se můžete zaměřit na další krok,“ řekl například studentům při závěrečném hodnocení Jan Davídek.

Vítězové budou oficiálně vyhlášeni na veletrhu pracovních příležitostí T-Fórum 6. prosince 2017, kde organizátoři Student Business Clubu vyhlásí také čtvrtý ročník soutěže O nejlepší start-up TUL.

V předchozím roce vyhrál soutěž o nejlepší univerzitní start-up student architektury Martin Skalník s pouzdrem pro parkour a freerunnig Binder. Více zde. Pilotní ročník soutěže vyhrála studentka ekonomické fakulty Jitka Ládrová s projektem na podporu začínajících autorů fantasy literatury. Psali jsme o tom zde.

Radek Pirkl

Další články v rubrice

Zůstaň v kontaktu s univerzitou

T-UNI Univerzitní časopis /
University Magazine

Nepřehlédněte
tipy redakce

IMG_5907-2.jpg

Významnou pražskou památku už čistí světlo

Oči tisíců turistů se už nemusejí dívat na nevzhledný zelený biofilm vrostlý do zdiva Malostranské mostecké věže Karlova mostu na levém břehu Vltavy. Zdivo prošlo v zasažených místech důkladnou očistou a dál už se bude čistit samo. Díky slunečním...

25. 3. 2024 | Věda a výzkum | 385