pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Veletrh T-Fórum opět nabitý firmami a studenty

Veletrh T-Fórum opět nabitý firmami a studenty

T-Fórum 2017 (1).JPG

Organizace IAESTE uspořádala na naší univerzitě již 22. ročník veletrhu pracovních příležitostí, stáží a trainee programů.

„Firmy poptávají studenty všech zaměření,“ řekl včera redakci T-UNI šéf organizačního týmu Josef Břoušek z katedry vozidel a motorů Fakulty strojní TUL.

Právě z této katedry se rekrutuje členská základna liberecké pobočky nadnárodní organizace IAESTE, která T-Fórum na naší univerzitě tradičně pořádá.

Akce už má podle Břouška takový věhlas, že ji firmy mají ve svých kalendářích a v předstihu prosincového termínu konání se organizátorům samy hlásí.

I letos se na T-Fóru v prostoru menzy prezentovaly Bosch, Benteler, Kamax, Johnosn Controls, Magna Exteriors, Monroe, Škoda Auto, T-Mobile, Saint-Gobain Adfors a celá řada dalších.

„Přijelo 62 firem, většina z nich se prezentovala u svého stánku, některé firmy měly také prezentaci své nabídky pro studenty a absolventy v přilehlé učebně,“ dodává Břoušek.

Na T-Fóru, jak je to již poslední tři roky tradicí, byli také oficiálně vyhlášeni vítězové letošního ročníku soutěže O nejlepší start-up TUL, kterou pořádá ekonomická fakulta pod hlavičkou Student Business Clubu. Vítězným projektem je BezBistro Michaely Šolcové a Michala Macha. O finalistech soutěže jsme psali již zde a s letošními vítězi připravujeme na T-UNI rozhovor.

Jaroslav Demel, proděkan Ekonomické fakulty TUL, včera na T-Fóru oficiálně vyhlásil také čtvrtý ročník univerzitní start-upové soutěže.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.