sobota 16. únor 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Nové číslo časopisu T-UNI 360 právě na vašem stole

Nové číslo časopisu T-UNI 360 právě na vašem stole

IMG_6635.JPG
Svět vědy může být informační džungle, naši vědci ale vždy najdou cestu svých výsledků ke světlu.

V novém čísle T-UNI 360 najdete rozhovory s odcházejícím i nastupujícím rektorem. Věnujeme se také největšímu tématu vědy, které naše univerzita v právě končícím semestru představila veřejnosti – lince na výrobu příze opatřené nanovlákny.

Na mechatronice otvírají ve spolupráci s UPS Toulouse nový mezinárodní obor Computer Science for Aerospace, i o tom se dočtete.

Přinášíme také rozhovor s absolventem Tomášem Hodboďem, možná jste to jméno ještě neslyšeli, ale poměrně rozšířené pojmy jako Heureka, Slevomat, Damejidlo.cz či Glami vám o něm mnohé napoví. Tomáš je absolventem naší ekonomické fakulty a na zmíněných aplikacích se podílel či je řídil. Text má (díky překladu Ivany Pekařové ze zahraničního oddělení) také svou anglickou mutaci.

Zařadili jsme také menší „ochutnávku“ o vývoji budov a sídel Technické univerzity v Liberci. Slavíme letos 65 let, tak si připomeňme, kterými místy se cesty VŠS, resp. VŠST, dnes TUL ubíraly.

Vědu a výročí (také se věnujeme oslavám 25 let ekonomické fakulty) vyváží „lovestory“ vědců. Adnan a Funda se potkali a vzali díky programu mobilit Erasmus. Ostatně Erasmus+ světově i v rámci ČR slaví také svá výročí.

A uvnitř nového čísla najdete i další texty.

Časopis už jsme roznesli na všechny fakulty a další pracoviště. Pokud pořádáte konferenci či chystáte například dárkovou tašku pro hosty své katedry/fakulty, napište do redakce, rádi vám časopisů dodáme víc, budou-li ještě na skladě.

Jaroslava Kočárková, Radek Pirkl a za technickou sekci mistr sazby Karel Caidler

vám přejí ničím a nikým nerušené čtení.

-red-

Archiv T-UNI 360 najdete zde. Nové číslo tam brzy zařadíme.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Únor 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání