pondělí 21. leden 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Hostíme část celostátního kola fyzikální olympiády

Hostíme část celostátního kola fyzikální olympiády

sous_05_21.jpg
Soustředění olympioniků. Zdroj: fyzikalniolympiada.cz

Maturanti se utkají se svými vědomostmi a dovednostmi v týdnu 27. února – 2. března v Jablonci nad Nisou. Fakulta mechatroniky pomáhá s organizací praktické úlohy, kterou budou středoškoláci řešit na naší škole ve čtvrtek 1. března.

Pořadatelem 57. ročníku fyzikální olympiády je Jednota českých matematiků a fyziků a jablonecké Gymnázium Dr. Antona Randy. Organizátoři oslovili naši fakultu mechatroniky, informatiky a mezioborových studií, zda by se ujala části programu.

Do celostátního kola postoupilo 53 finalistů v kategorii A, tj. čtvrtý ročník středních škol.

V sídle naší fakulty budou po celé dopoledne plnit zadání praktické úlohy, čeká je také exkurze po laboratořích.

Slavnostní zahájení celostátního kola fyzikální olympiády se koná v úterý 27. února od 19.00 hodin v Kulturním centru Hotel Praha v Jablonci nad Nisou, výsledky budou vyhlášeny v pátek 2. března v dopoledních hodinách na jabloneckém magistrátu. Nejlepší řešitelé budou nominováni za Českou republiku na mezinárodní fyzikální olympiádu, která se bude konat v červenci 2018 v Portugalsku.

Olympiáda se k nám vrací po roce. Loni na jaře organizovala Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s naší fakultou přírodovědně-humanitní a pedagogickou finále 66. ročníku matematické olympiády.

-pir- 

 

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání