čtvrtek 24. květen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Vítězové fyzikální olympiády pojedou na mezinárodní soutěž do Portugalska

Vítězové fyzikální olympiády pojedou na mezinárodní soutěž do Portugalska

Fyzikální olmypiáda_praktická část řešená na FM (2).JPG

Celostátní kolo fyzikální olympiády pro maturitní ročníky pořádalo jablonecké Gymnázium Dr. Antona Randy, tým z naší fakulty mechatroniky připravoval praktickou část soutěže. Přinášíme výsledky.

V praktické části měli studenti za úkol určit relativní permitivitu děrované plastové destičky. Na celkovém umístění soutěžících se podílely výsledky z této praktické úlohy a čtyř teoretických úloh.

První se umístil Pavel Hudec z Gymnázia a základní školy Jiřího Gutha-Jarkovského v Praze.

Ten velmi úspěšně reprezentuje svou školu v mnoha dalších soutěžích, například z loňské celosvětové matematické olympiády v Rio de Janeiru přivezl stříbrnou medaili.

Druhé místo připadlo Šimonu Karchovi z Gymnázia Havířov – město, který si ze všech účastníků poradil s praktickou částí nejlépe.

Třetí příčku obsadil Jindřich Jelínek z Gymnázia Olomouc – Hejčín.

Mezi vítěze soutěže se počítají příčky až do desátého místa, z jejich řad vzejdou také studenti, kteří budou Českou republiku reprezentovat na mezinárodní fyzikální olympiádě, která se bude konat v červenci v Portugalsku.

Celostátního kola, které se konalo na přelomu února a března, se účastnilo na 50 studentů. Za Liberecký kraj postoupil pouze jediný finalista Jaroslav Hořák z libereckého Gymnázia F. X. Šaldy, který obsadil 20. místo.

-pir-

Možná Vás bude zajímat
Další snímky z průběhu olympiády