úterý 19. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Liberečtí vysokoškoláci se přidají ke stávce

Liberečtí vysokoškoláci se přidají ke stávce

Studenty Technické univerzity v Liberci svolává do stávky na podporu ústavních a společenských zvyklostí a dohod studentka fakulty umění a architektury.

Stávku svolává přes facebookovou událost zde, účast zatím přislíbilo asi 150 studentů Technické univerzity v Liberci.

„Ve 12.00 hodin se sejdeme na terasách na Univerzitním náměstí, následovat bude proslov, společně si zazpíváme hymnu a kolem půl jedné bychom se měli vrátit do učeben,“ říká Martina Červinková, která stávku organizuje.

Podotýká, že se nejedná o oficiální akci studentů Technické univerzity v Liberci, protože ti se ústy Studentské komory Akademického senátu TUL odmítli ke stávce přidat.

„Žádnou stávku ani jiné formy protestů neplánujeme. Nemůžeme se plně ztotožnit s důvody, kvůli kterým studenti DAMU stávku organizují,“ zní vyjádření studentských senátorů z Technické univerzity v Liberci.

Celorepublikovou stávku na 12.00 hodinu ve čtvrtek 15. března, který je Mezinárodním dnem proti policejní brutalitě, svolávají studenti pražské DAMU. Požadují, aby premiérem nebyl trestně stíhaný člověk, aby vláda v demisi nepřijímala důležitá rozhodnutí a aby Senát vystoupil proti nedodržování ústavních zvyklostí.

V Liberci se ke stávce přidají kromě vysokoškoláků také studenti asi pěti středních škol. Ve večerních hodinách se stávková aktivita přenese do libereckého Kina Varšava, kam přijede liberecký stávkový výbor JERGYM, aby informoval studenty o průběhu demonstrací v Praze.

-pir-