sobota 20. duben 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Na univerzitě stávkovalo asi 200 lidí

Na univerzitě stávkovalo asi 200 lidí

IMG_0691 – kopie.jpg

Dnešní polední stávky za dodržování ústavních zvyklostí se zúčastnili vysokoškoláci, několik pedagogů i lidé z okolí.

Stávku organizovala prostřednictvím facebookové události studentka 1. ročníku Fakulty umění a architektury TUL Markéta Červinková.

V poledne do srdce kampusu na Univerzitním náměstí přišlo asi 200 lidí, kteří si vyslechli její projev, poté účastníci zazpívali státní hymnu a společně se vyfotografovali. V půl jedné už se studenti vraceli na výuku.

„Chtěli jsme, aby i tady v Liberci bylo slyšet, že nám není jedno, co se ve státě děje, stávka měla lidem dát prostor vyjádřit svůj postoj. To jsme splnili, žádnou další demonstraci neplánujeme,“ řekla redakci T-UNI Markéta Červinková. Ta organizovala stávku z vlastní iniciativy, v oficiálním stanovisku našich studentů Studentská komora Akademického senátu TUL uvedla, že se k celostátní stávce studenti nepřipojí.

Stávkující se na místě podepisovali pod text výzvy, který shrnoval důvody dnešní výstražné studentské stávky. Archy s podpisy předala organizátorka libereckému stávkovému výboru, což jsou studenti z Gymnázia Jeronýmova, kteří je odvezli do Prahy.

Emotivním bodem stávkového programu na Technické univerzitě v Liberci bylo vystoupení pamětnice, která přítomným připomněla rok 1989 a nutnost ozvat se vždy, když to situace v zemi vyžaduje.

V Liberci na stávku naváže diskuzní program v Kině Varšava, který začne v 19.00 hodin.

Podle médií v celé republice dnes na půl hodiny stávkovaly tisíce lidí, především studenti středních a vysokých škol. Stávka byla mířena proti premiérovi v demisi, prezidentovi i proti vládě v demisi, která by podle organizátorů stávky neměla vydávat důležitá rozhodnutí. Jejími iniciátory byli studenti pražské DAMU.

Radek Pirkl

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání