úterý 23. červenec 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Vyhrála na mezinárodním sympoziu Mladí vědci 2018

Vyhrála na mezinárodním sympoziu Mladí vědci 2018

Mladí vědci 2018. Foto Helena Neumannová (4).JPG
Mladí vědci 2018. Foto: Helena Neumannová

Studenti a doktorandi z Polska, České republiky a Německa prezentovali své práce na mezinárodním sympoziu, které se konalo 10. května v polské Sklarszké Porębě. První místo si  odnesla Klára Šlingrová z naší ekonomické fakulty.

Na organizaci konference Mladí vědci se tradičně podíleli dva organizátoři – Uniwersytet Ekonomiczny w Jeleniej Górze a Akademické koordinační středisko v ERN (ACC). Technickou univerzitu v Liberci reprezentovaly dvě studentky bakalářského studia z ekonomické fakulty – Světlana Kubíčková a Klára Šlingrová.

Konference je pořádána každoročně a účastní se jí studenti a doktorandi ze šesti vysokých škol v Euroregionu Nisa. Letošní ročník byl obohacen účastí studentů z jiných vysokých škol, kteří na těchto vysokých školách právě studují v rámci programu Erasmus+. Zúčastnilo se čtrnáct studentů a doktorandů, kteří prezentovali výsledky svého výzkumu, projekty, výzkumné záměry a další vlastní nebo společné aktivity z různých oblastí vědy a výzkumu.

První místo v kategorii studentů bakalářského a magisterského studia získala studentka Ekonomické fakulty TUL Klára Šlingrová, která zpracovala prezentaci na téma „DARK TOURISM DESTINATION IN THE CZECH REPUBLIC“.

„Klára měla téma hodně zajímavé, takže se v diskuzní části postarala o bouřlivou debatu. Potěšující je, že diskuze vznikla zcela spontánně, a že se do ní zapojili především sami studenti,“ říká Helena Neumannová, koordinátorka české části ACC, která zasedla v mezinárodní porotě.

V kategorii doktorského studia se na 1. místě umístili dva studenti z Polska – Adrian Urbańczyk z Univerzity v Krakově s tématem „CONSUMER ATTITUDES AND BEHAVIOURS TOWARDS THE BRAND OF THE TOURIST AREA (ON THE EXAMPLE OF 100% PURE NEW ZEALAND)“ a Cezary Kwiatowski z Ekonomické univerzity ve Vratislavi s tématem „IMPROVING CUSTOMER SERVICE PERFORMANCETROUGH SELF-MONITORING“.

2. místo získal Kajetan Suchecki z Ekonomické univerzity v Katovicích za prezentaci tématu „CULTURAL ROUTE AS A SUB-MARKET OF CULTURAL TOURISM MARKET – A CASE OF THE WAY OF ST. JAMES“.

3. místo získala studentka z Hochschule Zittau/Görlitz Katja Knauthe s tématem „ASSISTIVE LIVING TECHNOLOGIES FOR THE RECONCILIATION OF CARE-GIVING AND EMPLOYMENT“.

Pro studentky, které na konferenci Technickou univerzitu v Liberci reprezentovaly, požádá Akademické koordinační středisko vedení EF TUL o mimořádné stipendium za reprezentaci univerzity v zahraničí.

 -red-
 

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání