čtvrtek 20. červen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Móda, textil, sklo a šperky ze středních škol se představily na naší univerzitě

Móda, textil, sklo a šperky ze středních škol se představily na naší univerzitě

IMG_1205.JPG

Včera měli na naší univerzitě převahu středoškoláci. A to talentovaní středoškoláci, kteří umí navrhnout a vyrobit módní kolekci, šperky nebo třeba designové odrážedlo. V univerzitní aule a v přilehlých prostorách se po celý den konala přehlídka Oděv a textil, Liberec 2018.

Stovky středoškoláků a také žáci některých základních škol přišli představit svou tvorbu v oblasti textilu, oděvu, skla, šperku a designu.

Přehlídku pořádala Střední průmyslová škola textilní v Liberci, partnerem akce byla Fakulta textilní Technické univerzity v Liberci. Kromě ní se tu zároveň konal Festival středních uměleckoprůmyslových škol Libereckého kraje, jehož hlavním organizátorem bylo Severočeské muzeum v Liberci.

Součástí programu byly i prohlídky dílen, ateliérů a laboratoří na fakultě textilní.

„Pro nás je tato akce skvělou příležitostí ukázat nastupující nadějné generaci, která má zájem o obor, že se mohou textilu, oděvu, šperku i sklu věnovat studijně a výzkumně také po maturitě na naší univerzitě,“ říká děkanka fakulty textilní Jana Drašarová.

V univerzitní aule se konaly soutěžní módní přehlídky, v předsálí auly a také venku před budovou G měly střední školy své stánky, kde studenti prezentovali, co se na škole naučili a co umí. A bylo na co se dívat.

-pir-

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání