úterý 23. červenec 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Naši kuchaři v Praze dvakrát bronzoví

Naši kuchaři v Praze dvakrát bronzoví

IMG_4514.JPG
Jaromír Linke (vlevo) a Daniel Jícha připravili to, co se dá uvařit v provozu menzy

Šéfkuchař Menz TUL Jaromír Linke a kuchař Daniel Jícha v mezinárodní soutěži pořádané menzami Univerzity Karlovy získali dvakrát třetí místo.

Zadařilo se jim v kategorii „Moderní bezmasý pokrm s cizrnou“, kdy naši kuchaři připravili cizrnovou kaši s celerovými škvarky a grilovanou zeleninou, a v kategorii „bezlepkový dezert“, ve které zaujala jejich kakaová roláda s krémem z mascarpone a meruňkovým pyré. Dvakrát bronzové ocenění pro tým z liberecké menzy. V kategorii „moderní pokrm s hovězím masem“ získali čtvrtou příčku a čtvrtí byli také celkově.

V porotě zasedlo osm lidí, jejím předsedou byl prezident Asociace kuchařů a cukrářů ČR Miroslav Kubec, v porotě byli také dva studenti.

„Připravujeme pokrmy, které jsou chutné a zajímavé a které bychom byli schopní v provozu menzy připravit. Nemá smysl vymýšlet drahá a příliš komplikovaná jídla. Je to soutěž menz, ne šéfkuchařů pětihvězdičkových hotelů,“ řekl T-UNI šéfkuchař Menz TUL Jaromír Linke.

Na Mezinárodní kuchařské soutěži o nejlepší menzu 2018, která se konala 18. září, soutěžilo letos sedm týmů: z českých a dvou slovenských menz a jedné německé vysokoškolské kuchyně.

Soutěž počtvrté pořádaly Koleje a menzy Karlovy Univerzity v Praze. Tentokrát z důvodu rekonstrukce prostor svých jídelen ne ve svém sídle, ale ve špičkově vybavené kuchyni v MAKRO Akademii v pražských Stodůlkách.

Loni šéfkuchař Jaromír Linke, který Menzy TUL vede dva a půl roku, získal Hlavní cenu rektora Karlovy Univerzity a při té příležitosti jsme s ním dělali rozhovor. Číst ho můžete zde.

V našich univerzitních jídelnách dochází v těchto dnech pod vedením vedoucího provozu všech menz a šéfkuchaře provozu výroby k dalším změnám. Jednu z hlavních přibližuje šéfkuchař Jaromír Linke:
„Od letních prázdnin přecházíme na nový technologický proces stravy, při kterém převládá podání čerstvé teplé stravy. Pracujeme na odklonu od stravy chlazené. To je pro strávníky i kuchaře ideální stav a doufám, že bude studentům i zaměstnancům univerzity v menze víc chutnat.“

„Tyto změny stejně jako naše účast v soutěžích by nebyly možné bez zapojení celého týmu zaměstnanců stravovacích oddělení menz, náš úspěch v soutěži je i jejich zásluhou,“ dodává Jaromír Linke. V menzách TUL pracuje v současnosti okolo 50 lidí.

Radek Pirkl

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
lubos.behalek | 25. 09. 2018

Více bych ocenil, kdyby se jednalo o vítězství pokrmů, které se v provozu menzy připravují, než o ty, které by se připravovat mohly! Nemohu se tak nezeptal, proč se tyto pokrmy nepřipravují?

Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání