Kraj nabízí prostředky na rozjezd vašeho podnikání

takako tominaga.jpg
Nový a startující. Foto: takako tominaga (Wikimedia Commons)

Uvažujete o založení vlastní firmy? Máte inovativní nápady a chcete rozjet podnikání? Hodily by se vám finanční prostředky na jeho rozjezd?

Pomoci vám v tom může soutěž o Nejlepší start-up TUL, která je nyní v plném proudu a zahájí páté kolo pro nové nápady pravděpodobně v prosinci 2018.

Pokud byste chtěli podporu pro svůj záměr už teď, máte šanci díky Regionálnímu inovačnímu programu, který vyhlásil Liberecký kraj.

Jeden z dotačních titulů se zaměřuje právě na podporu vzniku nových podnikatelských subjektů s inovativním potenciálem.

Startovací voucher je určen pro nové podnikatelské subjekty (ne starší než 3 roky).

V rámci tohoto dotačního titulu je možné žádat o dotaci například na služby externích expertů (mentoring), poradenské služby (právní, finanční nebo v oblasti dotací či duševního vlastnictví), standardní tréninkové a školící kurzy, účastnické poplatky na konference a veletrhy, na průzkum trhu, marketingové strategie, přístupy do databází, pořízení prototypu, specializovaný software, licenční poplatky, rozpracování/navržení designu produktu, smluvní vývoj/návrh/vytvoření produktu, tvorba webu, pořízení domény, hosting apod.

Termín pro podání žádosti je do 31.října 2018.

Výše dotace činí 20.000–250.000 Kč, max. do výše 70 % nákladů.

Podrobné informace i o dalších dotačních titulech a kontakty pro své dotazy naleznete zde.

-red-