pondělí 26. srpen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Události > Soutěž Kyberrobot – čas na přihlášky

Soutěž Kyberrobot – čas na přihlášky

UDA_8362.jpg
Malí robotici s velkými nápady. Foto: Lubomír Slavík (FM)

Soutěž malých výukových robotů „KYBERROBOT 2019“ se bude konat v sobotu 26. ledna 2019 v prostorách Technické univerzity v Liberci. Žáci základních a středních škol si mohou podávat přihlášky do 20. ledna.

Již 12. ročník soutěže pro mladé robotiky vyhlásil děkan Fakulty mechatroniky, informatiky a mezioborových studií TUL Zdeněk Plíva. Konat se bude v budově G (Univerzitní náměstí, Liberec). Účast v soutěži je bezplatná.

Přihlásit se mohou jednotlivci i týmy – maximálně tříčlenné. Soutěže se může zúčastnit i více týmů ze stejné školy či zájmové organizace nebo stejný tým s více sestavami ve stejné nebo více kategoriích. Jako každoročně se bude soutěžit o hodnotné ceny, každý účastník navíc obdrží dárkový set.

Soutěží se ve dvou kategoriích.

Kategorie A: Robot – pomocník lidí

Předmětem soutěžního hodnocení je libovolná́ vlastní funkční́ robotická́ konstrukce podle invence soutěžících s námětem robot jako pomocník člověka. Porota bude opět hodnotit choreografii a kreativitu sestavy, využití všech funkcí robota a dodržení časového limitu na prezentaci. Hodnotí se ale také nápad, který stál u zrodu robota.

 

Kategorie B: Autonomní robot – záchranář

Předmětem soutěžního hodnocení je dosažení co nejkratší doby k nalezení cesty z bludiště, jehož přesná podoba bude do poslední chvíle tajná.

V obou kategoriích se bude soutěžit ve dvou věkových skupinách – žáci do 15 let včetně a žáci do 19 let včetně.

Detaily o soutěži, pravidlech a přihlašovací formulář naleznete zde.

Smyslem soutěže je podpořit kreativní myšlení a konstrukční schopnosti mladé generace a vytvořit platformu pro setkávání nejenom dětí a mládeže se zájmem o robotiku, ale i pedagogů všech stupňů škol, vedoucí volnočasových zájmových kroužků a rodičů. Naše fakulta podporuje talenty, které  už v mladém věku něco dokážou. Pokud se někdo ze soutěžících přihlásí ke studiu na naši fakultu, při přijímacím řízení jeho účast v soutěži Kyberrobot zohledňujeme,“ říká děkan Zdeněk Plíva.

Soutěž robotických konstrukcí „Kyberrobot“ tradičně od roku 2007 organizuje Fakulta mechatroniky, informatiky a mezioborových studií Technické univerzity v Liberci. Přijíždějí na ní účastníci ze základních a středních škol z celé republiky. Zakladatelem a duchovním otcem je Josef Janeček z katedry řídicí techniky.

Termín uzávěrky přihlášek je neděle 20. ledna 2019.

Miloš Hernych

 - proděkan pro vnější vztahy a studium v anglickém jazyce FM TUL

 

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Srpen 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Tuni360v15-www
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání