Absolventi kurzu IGIP převzali své diplomy

Tiul ING-PAED IGIP je nyní opravňuje k tomu vyučovat technické obory v zemích Evropské unie, ale například i v Rusku a dalších zemích.

Kurz pedagogiky pro technické obory absolvovalo jedenáct vědců z fakult strojní a textilní, z CxI a jedna externí posluchačka. Certifikáty s potvrzením jejich titulů jim včera předal prorektor Aleš Kocourek.

Mezinárodní společnost pro inženýrskou pedagogiku (Internationale Gesselschaft für Ingenieurpädagogik) – IGIP – byla založena v roce 1972 v Rakousku s cílem zlepšovat obsah, metody a prostředky vzdělávání učitelů technických (inženýrských) předmětů na technických univerzitách a technických školách. Činí tak prostřednictvím akreditovaných kurzů vysokoškolské pedagogiky.

Na naší univerzitě běží tyto kurzy od roku 2013 pod hlavičkou Centra dalšího vzdělávání TUL. Čtyřsemestrální kurz je určen inženýrům technických oborů a sestává z předmětů z oblasti didaktiky a psychologie a z oblastí s nimi souvisejícími, jako jsou etika výuky či sociologie výuky. Studující zakončují kurz obhajobou závěrečné práce a odbornou rozpravou z pedagogiky, didaktiky a psychologie.

Je možné se hlásit do dalšího kurzu IGIP. Podrobnější informace podá Marie Židů na marie.zidu@tul.cz.

-pir-