pondělí 19. srpen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Centrum dalšího vzdělávání > Univerzita třetího věku drží krok s dobou

Univerzita třetího věku drží krok s dobou

01.jpg

Univerzita třetího věku rozšířila svou nabídku kurzů. Její studenti si letos zapisovali i předmět Nanovlákenné materiály.

Celkem čtyři nové předměty nabízí v zimním semestru Univerzita třetího věku při Centru dalšího vzdělávání TUL (U3V).

Praktická cvičení z Barvení a potiskování textilií, Historii textilní výroby na Liberecku, Literaturu libereckého regionu a Nanovlákenné materiály.

„Už v minulých semestrech měli naši studenti přednášky od chemie po nanovlákna. Podnikli i exkurze do univerzitních laboratoří, kde se pracuje s nanovlákny. Měli o tento fenomén velký zájem, takže jsme se rozhodli podpořit ho vypsáním nového předmětu,“ přiblížila manažerka U3V Andrea Jakubcová důvody rozšíření nabídky kurzů.

Nový předmět nabídne studentům teorii o nanovláknech i semináře vedené odborníky z naší univerzity, kteří s nanovlákny pracují. V laboratoři si také budou moci výrobu nanovláken sami vyzkoušet.

„Semináře povede inženýrka Eva Košťaková z katedry netkaných textilií a nanovlákenných materiálů fakulty textilní. Letos bude mít jedenáct studentů. To nás těší, na první ročník nově vypsaného předmětu je to opravdu úspěch,“ doplňuje Andrea Jakubcová.

Kromě zmíněných čtyř nových předmětů vypsala U3V nově i Kurz aktuálních gramotností jako dvouletý ucelený obor. Jeho studenti si rozšíří obzory v práci na počítači, v psychologii či v problematice veřejné správy. Kromě tohoto uceleného oboru dokončí v tomto semestru své studium také studenti uceleného oboru Digitální fotografie.

Univerzita třetího věku má letos 343 studentů, nejvíce, letos přes 50 z nich, se jich tradičně zapisuje na kurzy Světového náboženství. Velmi oblíbenými stálicemi nabídky U3V jsou kurzy světových jazyků: němčiny, angličtiny a francouzštiny a tematicky variabilní Vybrané kapitoly z psychologie.

Univerzita třetího věku je otevřena účastníkům, kteří dovršili 50 let věku a mají středoškolské vzdělání ukončené maturitou. Je zapojena do mezinárodního programu Grundtvig: More Than Neighbours, který někteří z jejích studentů realizují spolu se studenty z dalších pěti evropských zemí.

Radek Pirkl

Ilustrační fota z akcí a výuky U3V