Senioři studia neprosedí. Cestují a vystavují

Výstava "Krásy krajiny v Čechách a Sasku" v Krajské vědecké knihovně v Liberci představí fotografie českých a německých seniorů, kteří studují na Univerzitě třetího věku při Technické univerzitě v Liberci a Technické univerzitě v Chemnitz.

Jejich společná výstava je jedním z výstupů Projektu partnerství More than neighbours, který je součástí programu celoživotního učení Grundtvig.

„Senioři zapojení do projektu More than neighbours komunikují v angličtině s kolegy z Německa, Polska, Itálie, Španělska a Belgie a pracují kromě jiného na prezentaci historických památek v jednotlivých zemích, které se váží k historii textilního průmyslu v regionu,“ uvedla Jitka Pacltová, manažerka distančního vzdělávání Univerzity třetího věku na TUL.

V rámci projektu tedy senioři cestují po Evropě, poznávají města a země, v nichž studují jejich kolegové, a společně tvoří a prezentují svá díla. Na přelomu května a června se například studenti-senioři ze všech šesti partnerských zemí setkali nad dosavadními výsledky svých prací v belgickém Gentu, výstava v Liberci je dalším krokem v tomto projektu, který má řadu podobných aktivit a akcí ve svém harmonogramu až do července 2013, kdy bude ukončen.

Výstavu "Krásy krajiny v Čechách a Sasku" můžete v suterénu Krajské vědecké knihovny v Liberci zhlédnout ode dneška do 28. června 2012.

Oficiální zahájení se koná ve čtvrtek 7. června ve 13.00 hodin.

Radek Pirkl