pátek 22. červen 2018   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta textilní > Studentka radí jak se vhodně oblékat

Studentka radí jak se vhodně oblékat

Studentka radí, jak se vhodně oblékat
Významný okamžik -promoce

Jak se obléci u příležitosti různých významných událostí, zejména na promoce, které jsou nejdůležitějším okamžikem každého vysokoškoláka? Tyto otázky řeší  Martina Adomavičiusová z naší fakulty textilní ve své bakalářské práci. Přečtěte si:

Je to jeden z posledních úkolů, ale není zrovna jednoduchý. Oděv musí být reprezentativní, slavnostní a zároveň pohodlný a padnoucí. Promoce jsou nejdůležitější společenskou událostí každého studenta i pro jeho rodinu a přátele, které probíhají před velkým obecenstvem, a proto je velmi důležité se zamyslet, jak se na tento okamžik obléci.

Pro ženy jsou vhodné společenské šaty nebo sukně, v délce ke kolenům, výše už ne, bez výrazných rozparků, kostýmek, případně kalhotový kostýmek. Barvy musí být střízlivější, nesmí být moc vyzývavé a křiklavé. Je vhodné se vyvarovat odhalování ramen a hlubokým výstřihům. Ramena je možné zakrýt šálou nebo bolerkem. Nutností jsou punčochy, nejlépe v tělové barvě a uzavřené boty. Nejvhodnější jsou lodičky v barvě ladící k celému kompletu. Oděv lze doplnit decentními šperky.

Pro muže je nejvhodnější zvolit oblek v tmavé barvě, doplněný nejlépe bílou košilí s kravatou nebo motýlkem. Kravata by měla mít střízlivější barvu, nesmí být moc křiklavá. Pánové si musí dát pozor na ponožky, ty musí být v barvě obleku nebo bot a musí být dostatečně dlouhé, aby při sezení nebyla odhalena část nohy. Boty musí být především čisté a nejvhodnější jsou kožené polobotky s tkaničkami.

Je třeba pamatovat na to, že tato událost bývá fotografována a každý si jistě přeje, aby na fotografiích vypadal hezky a slušelo mu to,“ shrnuje Martina.

Přejeme všem našim letošním absolventům, aby jim to na promocích slušelo. A hlavně, aby to, co se naučili, využili co nejlépe ve svém budoucím životě. Martině přejeme, aby svoji bakalářskou práci příští týden úspěšně obhájila.

red

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Červen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání