pondělí 26. červen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Fakulta textilní > Studentka radí jak se vhodně oblékat

Studentka radí jak se vhodně oblékat

Studentka radí, jak se vhodně oblékat
Významný okamžik -promoce

Jak se obléci u příležitosti různých významných událostí, zejména na promoce, které jsou nejdůležitějším okamžikem každého vysokoškoláka? Tyto otázky řeší  Martina Adomavičiusová z naší fakulty textilní ve své bakalářské práci. Přečtěte si:

Je to jeden z posledních úkolů, ale není zrovna jednoduchý. Oděv musí být reprezentativní, slavnostní a zároveň pohodlný a padnoucí. Promoce jsou nejdůležitější společenskou událostí každého studenta i pro jeho rodinu a přátele, které probíhají před velkým obecenstvem, a proto je velmi důležité se zamyslet, jak se na tento okamžik obléci.

Pro ženy jsou vhodné společenské šaty nebo sukně, v délce ke kolenům, výše už ne, bez výrazných rozparků, kostýmek, případně kalhotový kostýmek. Barvy musí být střízlivější, nesmí být moc vyzývavé a křiklavé. Je vhodné se vyvarovat odhalování ramen a hlubokým výstřihům. Ramena je možné zakrýt šálou nebo bolerkem. Nutností jsou punčochy, nejlépe v tělové barvě a uzavřené boty. Nejvhodnější jsou lodičky v barvě ladící k celému kompletu. Oděv lze doplnit decentními šperky.

Pro muže je nejvhodnější zvolit oblek v tmavé barvě, doplněný nejlépe bílou košilí s kravatou nebo motýlkem. Kravata by měla mít střízlivější barvu, nesmí být moc křiklavá. Pánové si musí dát pozor na ponožky, ty musí být v barvě obleku nebo bot a musí být dostatečně dlouhé, aby při sezení nebyla odhalena část nohy. Boty musí být především čisté a nejvhodnější jsou kožené polobotky s tkaničkami.

Je třeba pamatovat na to, že tato událost bývá fotografována a každý si jistě přeje, aby na fotografiích vypadal hezky a slušelo mu to,“ shrnuje Martina.

Přejeme všem našim letošním absolventům, aby jim to na promocích slušelo. A hlavně, aby to, co se naučili, využili co nejlépe ve svém budoucím životě. Martině přejeme, aby svoji bakalářskou práci příští týden úspěšně obhájila.

red

24.06. 2017

Akademický senát TUL bude volit svého předsedu

Akademický senát TUL bude po dvou neúspěšných pokusech volit svého předsedu na svém zasedání dne 30. června 2017 v 9.00 hodin.  Jednání svolal 1. místopředseda AS TUL David Salač do zasedací místnost IC ( první podzemní podlaží).  Na programu je také volba zbývajících orgánů senátu a určení volební komise pro volbu rektora TUL. Všechna zasedání akademického senátu jsou veřejná.

26.05. 2017

Cena Siemens 2017 – hlaste své práce

Uzávěrka pro přihlášky je 27. listopadu 2017. Přihlaste svou bakalářskou, magisterskou, disertační práci či výzkumný projekt. Více informací a odkaz na přihlášku najdete zde.

Autorům nejlepších prací se letos předá 1.000.000 korun, odměna čeká i na toho, kdo zajímavou práci do soutěže doporučí.

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání