sobota 25. květen 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Vysokoškolské studium bez bariér na TUL

Vysokoškolské studium bez bariér na TUL

V pořadí pátý ročník konference s mezinárodní účastí  "Vysokoškolské studium bez bariér" a již 14. ročník konference Handicap 2010 pořádá ve dnech  16.- 17. září 2010 Akademická poradna a centrum podpory Technické univerzity v Liberci  ve spolupráci s Asociací poraden pro osoby se zdravotním postižením ČR, sdružením TULIPAN  a katedrou speciální pedagogiky PdF UK v Praze.

Konference se konají od 9.00 do 15.00 hodin  v sále Univerzitní knihovny TUL. „Tato „dvojkonference“ s mezinárodní účastí má již zřetelnou tradici a stálý okruh účastníků,“ říká Libor Novosad z Akademické poradny a centra podpory TUL.

Konference bude opět zaměřena na národní i evropský kontext a zkušenosti ve zpřístupňování studia na vysokých školách lidem se zdravotním postižením a specifickými vzdělávacími potřebami, nedílnou součástí budou témata zahrnující podpůrné „technologie“ a specializované vysokoškolské poradenství.  „Přihlášeny jsou velmi zajímavé příspěvky a prezentace jak od odborníků praxe, tak od odborníků z vysokých škol. Konference bude doplněna prezentací výstupů z šetření přístupnosti českých vysokých škol pro osoby s postižením a specifickými vzdělávacími potřebami,“ upřesňuje Libor Novosad s tím, že všichni, které tato tematika zajímá, jsou vítáni.

Konference „Handicap“  je  tradičně orientována na  komplexitu aspektů ovlivňujících přístupnost příležitostí a celkovou kvalitu života lidí se zdravotním postižením i jejich blízkých v národním a evropském kontextu.

J. Kočárková

 

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
Universitas
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání