čtvrtek 17. leden 2019   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Přijďte, v neděli uvítáme na univerzitě všechny!

Přijďte, v neděli uvítáme na univerzitě všechny!

_PE11470.JPG
Počasí nám loni přálo, letos je předpověď také příznivá / Univerzita dokořán, foto: Radek Petrášek

Tuto neděli 29. září otevřeme univerzitu studentům, zaměstnancům, jejich rodinám i všem příznivcům. Začínáme ve 13.00 hodin.

Akce Univerzita dokořán se opět snoubí s festivalem NaTUL, který již třetím rokem organizují studenti pro studenty na prahu nového akademického roku.

Z programu nedělního odpoledne si jistě vyberou všichni příznivci univerzity. Na pódiu v areálu univerzity mezi Husovou a Studentskou ulicí vystoupí kapely We On The Moon, Tamdoletma, The Branx a další. Připraveny budou sportovní atrakce, například trampolíny a rotopedy, děti jistě uvítají nafukovací lezecký hrad a další stanoviště, kde si budou moci vyzkoušet své schopnosti. Studenti z klubu Erasmus postaví na venku improvizovanou zeď, na kterou budou moci návštěvníci namalovat či napsat svůj vzkaz k šedesátinám naší univerzity. Vzkaz univerzitě mohou nahrát i ve videokoutku, který bude v prostoru před menzou.

Dostojíme názvu akce a univerzitu, především její laboratoře, otevřeme všem zájemcům o technické obory dokořán.

„Studenti, kteří nastupují do prvních ročníků, by neměli minout stánek Studentské unie, který bude v prostorách před menzou. Odpovíme jim tam na otázky týkající se studia na technické univerzitě a dostanou i nové vydání Průvodce prváka,“ říká předseda Studentské unie Radek Němeček. Studenti prvních ročníků se budou v době konání akce zapisovat na kolejích. Proto organizátoři ze Studentské unie zavedou na koleje on-line přenosy z kampusu, které budou prostřídány mapou s popisem, jak se do areálu na Husově ulici dostat.

„Vítána je samozřejmě široká veřejnost. Pozvat chceme určitě také středoškoláky, aby se seznámili s prostředím univerzity a obory, které u nás mohou studovat. Pozvánky a informace jsme letos poprvé také přímo na střední školy zacílili,“ řekla prorektorka pro vnější vztahy TUL Soňa Jandová.

Kromě hudby, sportu, prohlídky laboratoří a prezentací fakult a univerzitních ústavů bude součástí tohoto univerzitního festivalu také občerstvení.

„Objednali jsme 35 sudů nápojů – je to převážně pivo, ale i nealko,“ vypočítává zásoby Daniel Šimek ze Studentské unie.

Připomeňme, že loni přišlo na Univerzitu dokořán asi 2000 lidí.

Radek Pirkl  

Galerie

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
 
 
 
 
 
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání