Fakultu umění a architektury čekají volby děkana

Pozvánka na volbu děkana

Fakulta umění a architektury se připravuje na volbu děkana. Současnému děkanovi profesoru Ing. arch. Zdeňku Fránkovi totiž letos v květnu končí jeho první volební období. Akademický senát bude vybírat ze dvou kandidátů, ti se akademické obci představí ve velké aule budovy G, ve středu 20. dubna od 18.00 a od 19.00 hodin. Volba děkana proběhne dle schváleného harmonogramu 28. dubna 2016 ve 14.00 hodin v místnosti knihovny FUA na děkanátu FUA TUL.

Do volby děkana FUA na následující volební období byly odevzdány dvě přihlášky. O přízeň senátorů a celé akademické obce se bude ucházet současný děkan prof. Ing. arch. Zdeněk Fránek navržený profesorem Jiřím Suchomelem. Druhým kandidátem je docent Mgr. Jaroslav Brabec navržený Mgr. A. Leonou Matějkovou a Mgr. A. Jiřím Jindřichem.

Kandidáti se představí v pořadí, které vylosoval místopředseda senátu FUA. První v pořadí to bude docent Jaroslav  Brabec (18.10h - 18.50 hod ) a jako druhý vystoupí profesor Zdeněk Fránek ( 19.00h - 19.20 hod ).

Předseda AS FUA TUL profesor Tomáš Vlček informoval redakci T-UNI o schválených tématech, ke kterým by se měli vyjádřit oba kandidáti. Kandidáti představí svoje vize rozvoje a směřování fakulty.  Senátory bude  zajímat  představa kandidáta o profilu absolventa fakulty nebo jeho představa o časové angažovanosti během výkonu funkce. Budou hovořit  o tom, jak si představují organizaci ateliérové tvorby a senátoři budou chtít  znát jejich názor na současné studijní programy a představu  dalšího rozvoje fakulty. Měli by také nastínit, jak budou řešit vyrovnání ztrátového rozpočtu fakulty a také třeba to, jak může fakulta zatraktivnit magisterské navazující studium i pro studenty z jiných fakult.

Čas bude na otázky z pléna i na neformální besedu s kandidáty.

-red-