Na funkci děkana zůstal jediný kandidát

Zdeněk Fránek chce fakultu vést i nadále.JPG
Zdeněk Fránek chce fakultu vést i nadále

Protikandidát dosavadního děkana fakulty umění a architektury Zdeňka Fránka odstoupil.

V univerzitní aule budovy G se tuto středu ve večerních hodinách představili kandidáti na post děkana Fakulty umění a architektury TUL pro období 2016–2020 prof. Ing. Arch. Zdeněk Fránek a jeho protikandidát doc. Mgr. Jaroslav Brabec. Ten z kandidatury na post děkana odstoupil. Své důvody formuloval v dopise, který ve středu plénu přečetla tajemnice akademického senátu fakulty Ing. Jana Košťálová. „Docent Jaroslav Brabec se kandidatury vzdal z osobních a pracovních důvodů, které se vyskytly v poslední době“, shrnuje rezignační dopis Jana Košťálová s tím, že Jaroslav Brabec, který se středeční prezentace zúčastnil, dále v dopise vyjádřil podporu kandidátovi Zdeňku Fránkovi.

Po prezentaci stávajícího děkana následovala diskuze s akademickou obcí. Nejvíce dotazů padalo ze strany studentů z katedry environmental designu, kteří řešili rozvoj a směřování svého studijního programu po úmrtí vedoucího katedry profesora Bořka Šípka. Zdeněk Fránek v odpovědi poukázal i na to, že je potřeba nadále držet zaměření studijního programu tak, jak bylo nastavené při jeho akreditaci. Jeden z dotazů na Zdeňka Fránka směřoval také ke zlepšení  rozpočtu fakulty a zatraktivnění magisterského navazujícího studia i pro studenty z jiných stejně zaměřených fakult.

Akademický senát přistoupí k volbě kandidáta na funkci děkana příští týden, ve čtvrtek 28. dubna ve 14.00 hodin.

-red-

Foto: MgA. Jan Suchomel