Naši senátoři sdílejí rozhořčení nad návrhem financování škol

Jak stát zaplatí jejich studium.jpg
Uhradí stát jejich studium na veřejné vysoké škole?

Akademický senát Technické univerzity v Liberci se dnes přidal k usnesení České konference rektorů, ve kterém žádá o nápravu financování vysokých škol.

Plénum České konference rektorů (ČKR), jejímž je rektor TUL Zdeněk Kůs místopředsedou, formulovalo na svém zasedání začátkem června usnesení, které se ohrazuje vůči návrhu rozpočtu Ministerstva financí ČR ve střednědobém výhledu pro celou kapitolu školství.

„V této chvíli, kdy vysoké školy přijímají nové studenty, není znám žádný nový vládní návrh, který by korigoval propad minulých let a garantoval, že studium nově přijatých i stávajících studentů bude dostatečně finančně zajištěno,“ píše se v usnesení, jehož celé znění najdete zde.

S tím souvisejícím bodem červnového usnesení je apel na ministryni školství Kateřinu Valachovou, zda již požádala o uvolnění slibovaných 260 mil. Kč z rozpočtové rezervy na dofinancování rozpočtu veřejných vysokých škol pro rok 2016.“

Akademický senát Technické univerzity v Liberci dnes červnové usnesení ČKR podpořil, ve svých prohlášeních tak učinily i další akademické senáty českých vysokých škol a také Studentská komora Rady vysokých škol.

Součástí prohlášení akademického senátu je také vyjádření nesouhlasu s nečekaným odstavením systému evidence výsledků vědy, výzkumu a inovací (RIV).

-red-