Promoce zakončily šestý ročník Dětské univerzity

Další stovky dětí v našich učebnách a laboratořích pronikly do tajů přírodovědných oborů a techniky o poznání více než jejich spolužáci. Také už vědí, jak to chodí na vysoké škole.

Ve dvou bězích včera promovali absolventi Dětské univerzity, tedy žáci základních a středních škol z celé republiky, kteří se přihlásili do jednoho z oborů zaměřených na techniku či přírodní vědy. Během předchozího roku pracovali v laboratořích a sbírali zápočty do indexů, před pár dny podstoupili závěrečné zkoušky a obhajobu své diplomové práce, stejně jako vysokoškolští studenti. Včera dopoledne na konci splněného studia převzali z rukou prorektora TUL Pavla Němečka diplomy.

„Jednoduchou, srozumitelnou a přijatelnou formou jste se dozvěděli jednak to, jak to funguje na vysoké škole, ale také to že akademici jsou milí lidé a že se vám věnují. Také jste si prohlédli naše laboratoře a my se již dnes těšíme, že k nám jednou nastoupíte ke klasickému studiu,“ řekl absolventům prorektor Pavel Němeček.

Předchozích pět ročníků Dětské univerzity při Technické univerzitě v Liberci hradily evropské fondy a celé studium bylo zdarma, šestý ročník podpořil Liberecký kraj a 2.500 korun za roční studium dopláceli také rodiče.

„Přeji dnešním absolventům, aby na Dětskou univerzitu nezapomněli, aby se jim dařilo tak jako tady a aby přijímali i nadále výzvy, jako je Dětská univerzita,“ popřála při včerejších promocích krajská radní Alena Losová.

Šestý ročník Dětské univerzity při Technické univerzitě v Liberci úspěšně dokončilo 242 dětí z 279, které se loni na podzim do jednoho z 25 kurzů zapsaly. Celkem Dětskou univerzitu absolvovalo již více jak 2000 dětí.

Na roční kurzy tradičně navazuje Letní dětská univerzita formou týdenního tábora plného vědy a poznání, ale také her, výletů a zábavy. Koná se ve dvou červencových termínech. V deseti nabízených kurzech zbývá ještě několik míst. Vše potřebné o letních kurzech najdete zde.

-red-