Zkoušky z angličtiny TOEIC pro širokou veřejnost

HK_Central_night_雲咸街_Wyndham_Street_shop_7-11_newspaper_stand_name_display_March_2016_DSC.JPG
Pro praxi v zahraničí. Foto: Ahardeefortm (Wikimedia Commons)

TOEIC je nejžádanější zkouškou z angličtiny na mezinárodním pracovním trhu. Nabízeli jsme ji zatím jen studentům, teď mohou na naší univerzitě zkoušku skládat všichni zájemci.

Zkoušky TOEIC (Test of English for International Communication) se zaměřují na hodnocení jazykových dovedností potřebných v mezinárodním pracovním prostředí. Certifikát z úspěšně složené zkoušky TOEIC je světovým standardem testování angličtiny a vychází z potřeb komerční a podnikatelské sféry. Proto ověřuje praktické jazykové znalosti a způsob komunikace mezi pracujícími lidmi.

Zkoušku TOEIC uznávají tisíce podniků na celém světě jako objektivní hodnocení znalosti angličtiny, proto ji každý rok skládá více než sedm milionů zájemců.

Od února loňského roku je anglická sekce katedry cizích jazyků akreditovaným pracovištěm zajišťujícím administraci zkoušek TOEIC Listening and Reading s certifikátem. Došlo tak na základě podpisu smlouvy mezi Technickou univerzitou v Liberci a holandskou společností ETS Global, která je světovým lídrem v tvorbě standardů pro hodnocení kompetence. Zkoušky anglická sekce nabízela našim studentům, kteří o ně projevili značný zájem.

Od října tohoto roku se katedra stala veřejným akreditovaným centrem oprávněným k administraci testů TOEIC® a nabízejícím možnost získání certifikátů i pro zájemce z široké veřejnosti.

Nejbližší termín zkoušky je 25. listopadu, hlásit se můžete do 27. října. Více informací a registraci ke zkoušce najdete  zde.

-red-