Senátoři vyhlásili volby do příštího akademického senátu

Akademický senát TUL vyhlásil na svém včerejším zasedání volby do příštího senátu. Nově zvolený senát bude na podzim volit rektora Technické univerzity v Liberci.

Včera senátoři také zvolili předsedu a další dva členy hlavní volební komise pro senátní volby. Předsedou je Michal Vik z fakulty textilní.

Podle harmonogramu voleb budou nejpozději v polovině března známy okrskové volební komise, které přijmou návrhy na kandidáty do 24. března. Volby do akademického senátu se uskuteční v dubnu tak, aby výsledky byly vyhlášeny 28. dubna 2017.

Jedním z nejdůležitějších úkolů nového akademického senátu v začátku jeho tříletého funkčního období bude volba rektora Technické univerzity v Liberci.

Akademický senát je samosprávným zastupitelským akademickým orgánem vysoké školy. V senátu Technické univerzity v Liberci je každá fakulta zastoupena dvěma senátory v zaměstnanecké a jedním senátorem ve studentské komoře, má tedy 21 členů. Kromě práva navrhovat jmenování rektora a odvolávat ho senát také schvaluje vnitřní předpisy, dlouhodobý záměr a rozpočet školy.

Na svém včerejším zasedání Akademický senát TUL schválil také část rozpočtu Technické univerzity v Liberci pro rok 2017 a Statut Fakulty textilní TUL, který se měnil v souladu s novelou zákona o vysokých školách. Dále senátoři schválili volební a jednací řády malých senátů fakult textilní a zdravotnických studií.

Akademický senát také schválil nové znění Stipendijního řádu Technické univerzity v Liberci a projednával možnosti obsazení Rady pro vnitřní hodnocení TUL.

-pir-