úterý 17. říjen 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Akademický senát se ohradil proti hodnocení vědy a výzkumu

Akademický senát se ohradil proti hodnocení vědy a výzkumu

Na včerejším mimořádném zasedání Akademický senát TUL zformuloval svůj nesouhlas s postupem Rady pro vědu, výzkum a inovace s hodnocením vědy za rok 2015.

„S výrazným zpožděním byly k několikačetným kontrolám předkládány nekvalitně zpracované podklady, a ačkoli byly ze strany TUL při kontrole výsledků opakovaně vznášeny připomínky ke vzniklým chybám, na mnoho z nich nebylo reflektováno s relevantním vysvětlením,“ citujeme z prohlášení senátu a dále: „Akademický senát TUL nesouhlasí s tím, aby vysoké školy nesly důsledky takto nezodpovědně připravených podkladů jak při jejich financování, tak i při současných a budoucích hodnoceních výzkumných organizací.“

Stanoviska v podobném nesouhlasném duchu zaujaly na svých posledních zasedáních také akademické senáty dalších vysokých škol a volání po nápravě hodnocení vědy a výzkumu na vysokých školách zaznívá i z nedávného usnesení České konference rektorů.

Akademický senát na svém včerejším zasedání také schvaloval dokumenty důležité pro chod univerzity v souladu s novelou vysokoškolského zákona. Senát například přijal návrh Řádu pro akreditaci studijních programů TUL či Statut Rady TUL pro vnitřní hodnocení. Novela vysokoškolského zákona se dotkla i klíčových dokumentů jednotlivých fakult. Včera senát schválil Jednací a také Disciplinární řád fakulty zdravotnických studií.

Příští zasedání AS TUL bude 9. května.

-pir-

Další články v rubrice

Diskutujte

Diskuse je otevřena pouze pro přihlášené. Přihlásit se
Říjen 2017
Po Út St Čt So Ne
1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
TUL
www.facebook.com/TUL.cz
www.youtube.com/user/TULiberec
T-intra
Český rozhlas sever

Stránky T-UNI vznikly za podpory projektu Copernic, reg. č. CZ.1.07/2.4.00/31.0059, který je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.

ESF - Investice do vzdělání