pondělí 11. prosinec 2017   |   O nás   |   RSS   |   Mapa stránek   |   Přihlásit se   |   Kontakt
Úvod > Rubriky > Univerzita > Akademický senát se ohradil proti hodnocení vědy a výzkumu

Akademický senát se ohradil proti hodnocení vědy a výzkumu

Na včerejším mimořádném zasedání Akademický senát TUL zformuloval svůj nesouhlas s postupem Rady pro vědu, výzkum a inovace s hodnocením vědy za rok 2015.

„S výrazným zpožděním byly k několikačetným kontrolám předkládány nekvalitně zpracované podklady, a ačkoli byly ze strany TUL při kontrole výsledků opakovaně vznášeny připomínky ke vzniklým chybám, na mnoho z nich nebylo reflektováno s relevantním vysvětlením,“ citujeme z prohlášení senátu a dále: „Akademický senát TUL nesouhlasí s tím, aby vysoké školy nesly důsledky takto nezodpovědně připravených podkladů jak při jejich financování, tak i při současných a budoucích hodnoceních výzkumných organizací.“

Stanoviska v podobném nesouhlasném duchu zaujaly na svých posledních zasedáních také akademické senáty dalších vysokých škol a volání po nápravě hodnocení vědy a výzkumu na vysokých školách zaznívá i z nedávného usnesení České konference rektorů.

Akademický senát na svém včerejším zasedání také schvaloval dokumenty důležité pro chod univerzity v souladu s novelou vysokoškolského zákona. Senát například přijal návrh Řádu pro akreditaci studijních programů TUL či Statut Rady TUL pro vnitřní hodnocení. Novela vysokoškolského zákona se dotkla i klíčových dokumentů jednotlivých fakult. Včera senát schválil Jednací a také Disciplinární řád fakulty zdravotnických studií.

Příští zasedání AS TUL bude 9. května.

-pir-

30.11. 2017

Strojaři budou volit děkana

Volba děkana Fakulty strojní TUL na funkční období 2018-2022 je jediným bodem programu pátého zasedání Akademického senátu Fakulty strojní  TUL, které se koná ve středu 13. listopadu 2017 od 13.00 hodin, v zasedací místnosti ve 4. patře budovy G. Jediným kandidátem na tuto funkci je profesor Petr Lenfeld.  Svůj volební program představil Akademické obci FS TUL ve středu 29. listopadu, kdy odpovídal také na otázky z pléna.